Bitcoin, Ethereum Ve Stellar Lumens’ı 5.000’den Fazla Satıcı Kabul Ediyor

ABD, dijital para birimlerinin nasıl düzenlenebileceğini bulmakla meşgulken, Cryptocurrency benimseme farklı milletlerde yeni bir şekil alıyor. Yerel kaynaklara göre, Şili’de 5000’den fazla tüccar Bitcoin, Ethereum ve Stellar Lumens gibi önde gelen kripto para birimlerinde ödemeleri kabul ediyor. Ülke son zamanlarda bazı bankacılık kurumlarının kripto işletmelerine hizmet vermeyi bıraktığı bir bankacılık-kripto fırtınasının ortasındaydı.

Şili’de de bankalar uzun bir süre kripto paralara karşı çıktılar. Ancak son gelişmeler, rüzgârın döndüğünü ve Bitcoin ve Co.’nun yükselişte olduğunu gösteriyor. Ödeme hizmeti akışı, 5.000’den fazla tüccarın bir ödeme aracı olarak kripto para birimlerini kabul etmesini sağlamak için bir Kryptoexchange ile çalışır.

Kripto Paranın Uyarlanmasını Sağlayacak Olumlu Haberler

Kripto paranın uyarlanması, bazı ülkelerde Malta ya da İsviçre’den daha zordur, bu da dünyanın her yerinde Blockchainhub olarak saygınlık kazanmak için herşeyi vermektedir. Şili’de, ülkede kripto paranın uyarlanmasını sağlayacak olumlu haberler de var.

Cryptomkt Kripto – Para Değişimi

Chilean servis platformu Flow, müşterilerinin Bitcoin, Ethereum ve Stellar Lumens ile ödeme yapabilmeleri için Cryptomkt kripto – para değişimi ile çalışıyor. Şimdilik sadece bu üç dijital para birimi desteklenecek, ancak yeterli tecrübe kazanılmış ve altyapının buna hazır olması halinde daha fazla sonuç doğuracaktır.

Şirkete göre, Flow, WebPay, ServiPag veya OnePay dahil olmak üzere birçok tanınmış çevrimiçi ödeme platformunda 20.000’den fazla müşteriye sahip. Akış, işlemin yüzde 0.90’ını öder ve bu nedenle, bazı rakipler ile karşılaştırılır.

Latercera’nın bildirdiğine göre, uzun zamandır Şili, kripto – tüccarların hesaplarını kapatmaya ve kripto paralarla ilgili faaliyetleri durdurmaya başlamışken, kripto para birimleri hakkında olumsuz bir fikre sahipti.

Şili Finansal İstikrar Kurulu; Risk Olmadığını Açıkladı

Kripto para birimleri, dijital para birimleri önemli bir finansal risk oluşturduğundan, ülkenin ekonomik istikrarını tehdit ettiği için itibardan mahrum bırakıldı. Ancak, Şili Finansal İstikrar Kurulu son zamanlarda kripto para birimlerinin ekonomileri için ciddi bir risk olmadığını açıkladı.

Bu yılın Nisan ayında, Banco del Estado de Chile dondurulmuş kripto döviz hesaplarını yeniden başlatmaya başladı. Temmuz ayı başlarında, Temyiz Kurulu Banco del Estado’nun eylemlerini yasadışı ilan etti. Kripto paranın adaptasyonunun dünya çapında nasıl bir etkisi olacağını merak ediliyor.