Bitcoin Gönderip Almak İçin Artık Whatsapp Kullanılabiliyor

Yeni geliştirilen uygulama sayesinde Whatsapp kullanıcıları artık buradan Bitcoin be Litecoin gibi kripto paraları gönderebilecek ve alabilecekler. Bunun için geliştirilen Lite.İm botla işlemleri yapabilecekler. Bu botu geliştiren Zulu Republic yaptığı tanıtm toplantısında kullanımı hakkında bilgiler verdi.

Whatsapp ile bitcoin almak ya da göndermek isteyen kişilerin tek yapması gereken Lite.İm botunu whatsapp uygulamalarına eklemek olacak. Bu botu ekledikten sonra işlemleri yapma sırasında sizlere uygulama tarafından yardımcı olunuyor ve yapmanız gereken adımlar ekranda hatırlatılıyor. Bu bot ile ayrıca Bitcoin kazanma imkanı da bulunuyor. Kullanılması kolay olan bu bot iile işlemleri yapmak istediğinizde dil seçme imkanı da sunuyor.

Şimdilik sadece İngilizce ve İspanyolca dillerini desteklemesine rağmen bu dil seçeneklerinin arttırılacağı belirtiliyor. Lite.İm ile bitcoin göndermek ve almak istediğinizde whatsapp yanında Messenger, Telegram ve SMS de kullanılması mümkün. Sosyal medyanın bitcoin gibi kripto paraların gelişmesinde etkisi oldukça fazla. Facebook da yeni bir kripto para geliştirme çalışmaları yapmakta ve bunun da kullanılması için whatsapp kullanılabilecek.