Bitcoin İşlem Değeri Paypal’dan Daha İyi Performans Gösteriyor Ve VISA’ya Karşı İyileşiyor

Çoğu için, Bitcoin’in başarısı, işlem hacmi veya ölçekleme ile tanımlanır. Şu anda Bitcoin’in en büyük eleştirisi, sadece saniyede birkaç işlem yapabileceğiniz, Visa ve PayPal’ın da on binlerce kişiye sağlayabileceğidir.

Bitcoin Yakında VISA Ve Paypal’dan Daha Fazla İşlem Yapıyor?

New York merkezli bir yatırım firması olan ARK Invest’deki bir kripto-para birimi analisti olan Yassine Elmandjra’ya göre, tüm Bitcoin işlemlerinin dolar değeri PayPal’ın online ödeme işlemcisini geride bıraktı.

Visa, 2016 yılında 8.9 trilyon dolar tutarken, Bitcoin’in ABD merkezli ödeme deviyi işlem değeri açısından daha da zorlaştırmadan önce gitmesi gereken uzun bir yol var gibi görünüyor. 2015’ten bu yana, piyasa kapitalizasyonunun en popüler kripto para birimi, 2017’de işlem değerinde 8 kat artışla birlikte, görünüşte muazzam bir büyüme oranına sahip olmuştur.

2013’ten 2018’e kadar yıllık% 80.17’lik artışa devam ederse, Bitcoin 2022’de Visa’yı ele geçirecek ve teorik olarak 13 trilyon dolarlık ödeme hacmini ele alacaktır.

Değer Vs Verim: Bitcoin’in Varoluş Krizi

Son yılların sofistike, pazara özel ödeme protokollerinin aksine, Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin geliştirmesi, kripto para biriminin amacı hakkında eski bir tartışmayı tetiklemiş görünüyor.

Çoğu kişi BTC’nin en azından Visa’nın işlem hacmine göre ölçeklendirmesi gerektiğine inanırken, diğerleri Bitcoin’in sadece yüksek değerli işlemler için yaratıldığını iddia ediyor. Son kamp, uzun onay sürelerini ve yüksek işlem ücretlerini umursamıyor. Elmandjra, Bitcoin’in “asla böyle bir üretime ulaşmaması gerektiğini” iddia ediyor. Yukarıda belirtilen tweetin aksine, analist, Bitcoin’in temel iş hacmine sahip başka bir grafik gösterdi: Elmandjra’nın iş parçasındaki bir kullanıcı, Bitcoin işlemlerinin çoğunun “spekülatif ticaret” den kaynaklandığını ve elmadan portakallara kıyasla Visa ile karşılaştırıldığını vurguladı.

Ama en azından fiyat tartışılmadı ama bitcoin teknolojisi veya altyapısı hakkında. Bitcoin Lightning Network ve SegWit gibi ölçeklenebilirlik çözümlerinin yanı sıra harici çözümler de başlangıç bloklarında.