Mevcut Fiyat Seviyesine Rağmen Bitcoin & Kripto Para Birimleri İle İlgili Bulgular

Popüler haberler ve forum sitesi Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian, mevcut fiyat erozyonuna rağmen Bitcoin’de yükseliş yaşıyor.

Yüksek Teknolojiye Yatırım

Conde Nast Ana Advance Yayınları tarafından Reddit’in satın alınmasının ardından Ohanian, çevrimiçi platformdaki günlük sorumluluklarından yavaşça kurtuldu. 35 yaşındaki şimdi Instacart ve araba kullanan araba şirketi Cruise dahil olmak üzere diğer en son teknolojilere yatırım yapmak istiyor. Ayrıca kripto endüstrisine girdi, önemli miktarda Bitcoin aldı ve en ünlü kripto para birimi değişimi Coinbase’e yatırım yaptı.

Ağustos ayında 800 milyar dolardan az olan ve Ocak ayında 200 milyar dolardan az olan kripto-para piyasalarındaki son çöküşe rağmen Ohanian hala inanılmaz derecede iyimser. Yükselişinin bir kısmı, ekonomik kargaşa yaşayan ülkelerde kağıt para birimlerinin istikrarsızlığından kaynaklanıyor: ‘Değerli bir mağaza olarak, gerçek bir çekiş (Bitcoin ile) vardır ve aslında, Türkiye gibi, ekonomik krizleri olan, insanların Türk lirasındaki güvenlerini kaybettiği ülkelerde gördüğümüz gibi – Bitcoin’deki parayı nasıl göreceğiz? olduğu kadar istikrarsız, birçok insan için kendi milletlerinin kağıt para biriminden çok daha istikrarlı. Ama şu anda hala en erken ve en erken aşamadayız.’ dedi.

Ekonomik Kriz Bitcoin’e İlham Kaynağı Olacak

Ohanian, Türkiye gibi ülkelerde kağıt paraların devalüasyonuna işaret ediyor. Çünkü devlet destekli para birimi olan lira, ekonomik gerileme nedeniyle Eylül 2017’den bu yana yüzde 50 civarında değer kaybetti. Bir başka ülke, Uluslararası Para Fonu’na göre, devalüasyonunun 2018 yılı sonuna kadar yüzde 1,000,000’e ulaşacağı tahmin edilen Fiat para biriminde aşırı bir enflasyon yaşayan Venezuela’dır.

Venezuella’da vatandaşlar günlük alımlar yapmak için Dash ve Bitcoin gibi kripto paralara yöneliyorlar, çünkü bir işlemi başlatmak veya tamamlamak için hiçbir aracı gerekmiyor. Dash büyük bir pazarlama kampanyası nedeniyle Venezuela’da güçlü bir artış gördü. Dash Core Group CEO’su Venezuela hakkında Business Insider ile konuştu: ‘Her ay, ülkeden onbinlerce Cüzdan indirildiğini görüyoruz … Bu yılın başında Venezuela, Çin ve Rusya’nın önünde, şu anda kripto para biriminde çok büyük ikinci pazarımız oldu.’ dedi.