Bitfinex’ten Çalınan Bitcoinler Taşınmaya Başlandı

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında olan Bitfinex, farklı haberler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Skandallarla ve soru işaretleriyle dolu olan platform, 2016 yılında çalınmış olan 500’ün üzerindeki Bitcoin için yeni bir çalışma yapacak. Bitfinex 2016 yılında kendilerine yapılan bir saldırı sonucunda 73 milyon dolar zarar etmiş ve çok büyük olay olmuştu.

Dün akşam saatlerinde çalınan bitcoinlerde bir hareketlilik olduğu gözlendi. Çalınmış olan 500 bitcoin 2 milyon 600 bin dolar olarak kayıtlara alınıyor. Yeni gelen gelişmeyle beraber çalınan kripto paralar 13 farklı hesaba aktarılmış. Bitcoin’lerin taşındığı cüzdanlar eski olmasına rağmen, herhangi bir işlem geçmişi bulunmuyor. Doğal olarak bu durum saldırganın kimliğinin gizli kalacağını bizlere gösteriyor.

2016 yılının Ağustos aylarında yapılan saldırıda Çalınmış olan bitcoinlerin sayısı 120.000 olarak ifade ediliyor. Bu kripto paraların toplam değeri ise 610 milyon dolara kadar geliyor. Bununla beraber Bitcoin’in 20.000 dolara çıktığı dönemlerde ise 2 milyar 400 milyon dolara denk geliyordu. Çalınan Bitcoinlerin bir kısmı ABD hükümeti sayesinde kurtarılmıştı.