Binance’de Ethereum Fiyatı 0.03 Dolara Düştü

Dünyanın en büyük kripto para borsalarında olan ve işlem hacmiyle ilk sıralarda yer alan Binance’de, geçtiğimiz Salı günü ilginç bir olay yaşandı. Gün içerisinde 180 dolardan işlem gören Ethereum fiyatı anlık bir gelişmeyle beraber aniden 0.03 dolara kadar geriledi ve bu durum şaşkınlık yarattı. Ethereum bu ani düşüşün ardından eski fiyatına gelip toparlansa da, herkesin kafasındaki soru işaretleri gitmedi.

Bu durumun nedeni araştırıldığı zaman görülüyor ki, 2500 Ethereum satışı için hatalı bir satış fiyatı giren birisinden kaynaklanıyor. Binance’teki ETH/TUSD işlem çiftinin grafiğine detaylı olarak baktığımız zaman fiyatın 0.03 dolara geldiği zaman boyunca 5000 dolarlık bir işlem hacminin var olduğu gözleniyor. Bir Blockchain mühendisi olarak tanınan Bryce Weiner, 2355 ETH’nin 0.03 dolardan satıldığını aktarıyor.

Bu olaydan genel olarak çıkarılabilecek iki önemli ders bulunuyor. Bunlardan birincisi, alış veya satış emirleri verirken oldukça dikkatli olmak ve tekrar kontrol yapmak. İkincisi ise, benzer olayların tekrar olabileceğini göz önünde bulundurarak, olası durumlara hazırlıklı olmak ve düşük fiyatları yakalamak. Geçtiğimiz dönemlerde de benze olaylar yaşanmıştı. Coinbase Pro platformunda Ethereum’un fiyatı aniden 100 dolardan 13 dolara kadar gelmişti.