Bitcoin Yatırımcısı İntihar Etti

Bitcoin piyasasında daha fazla kanamayı sağlaya  kaldıracak sistemler, bazı yatırımcıların da tüm varlıklarını kaybetmesine yol açıyor. Bunun bir örneği de Çin’den geldi. Çinli bir Bitcoin yatırımcısı 100 kat kaldıracak işlem yaparak yatırımını katlamayı bekliyordu. Ancak işler beklediği gibi olmadı. Tam 2 bin Bitcoin’ini kaybeden yatırımcı canına kıydı.

Vefat eden kişi Aslında Bitcoin sektöründe de tanınıyor. Veri analizi ve hizmet sağlayıcı BTE.TOP’un hem CEO’su, hem de kurucu ortağı konumundaki Hui Yi’den başkası değil. 42 yaşındaki Yi 5 haziran günü canına kıydı. Kaldıraç işlemi uyguladığı 2 bin Bitcoin’ini, yani yaklaşık 14.5 milyon dolarını kaybetti. Yatırımının kaybına dayanamayan ünlü CEO’nun intihar haberi geldi.

Bazı Bitcoin borsalarında sıkça kullanılan kaldıraçlı sistem kazancın katlanmasını sağladığı gibi ciddi kayıplara da yol açıyor. 100x kaldıraç sisteminde Bitcoin fiyatlarının 1 Dolar artışı dahi hesapların sıfırlanmasına yol açıyor. 31 mayıs tarihi de yaşanan Bitcoin düşüşü de Yi’nin tüm kazancını kaybetmesine yol açtı. Beklediği elde edemeyen yatırımcı canına kıydı.