Coinbase ve Visa Arasındaki Kripto Para Ortaklığı

Amerika merkezli olarak tanınan ve dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase oldukça başarılı işlere imza atmaya devam ediyor. İngiltere’de yaşayan müşterileri için kripto paralar ile çevrimiçi ve fiziksel olarak mağazalarda ödeme yapmalarını kolaylaştırmak isteyen Coinbase, Visa ile ortaklık yaparak Coinbase Card adından bir projeye imza attı.

Gelişme dün blog kısmında yayınlanan bir haber ile ortaya çıktı. Coinbase kart kısaca müşterilerinin hesaplarındaki kripto paraları istedikleri yerlerde harcayabilecekleri ve ayrıca bankamatikler üzerinden nakde çevirebilecekleri VİSA özellikli bir banka kartı. Kartın en büyük özelliği, satım alım veya nakit çekim sırasında kripto paraları anında nakde çeviriyor.

Şirket bu gelişmelere ek olarak kart için İOS ve Android uygulama da geliştirerek, uygulama marketlerine de ekledi. Müşteriler bu uygulama aracılığı ile harcamalarını görebilecek, kartlarını yönetebilecek ve detaylara ulaşabilecek. Ayrıca kart Coinbase üzerinde tüm kripto paraları kapsıyor. Buna ek olarak kart henüz İngiltere için aktifken, ilerleyen zamanlarda tüm Avrupa’ya açılma ihtimalinin de olduğu söyleniyor.