Bitcoin ve Litecoin Arasındaki Benzerlik Şaşırttı

LTC ile BTC arasındaki benzerliklere dikkat çeken bir analist, Litecoin’in gösterdiği hareketleri detaylarıyla beraber inceledi ve araştırmasının sonunda Litecoin’in, Bitcoin’in ilerleyen günlerdeki hareketlerine etki ettiğini aktardı. Litecoin’in hareketleri bazı analistler ve piyasa gözlemcileri tarafından Bitcoin’in gelecekteki yönünü belirlediğini düşünüyor. Yani Litecoin Mart ayından bir anda 60 doların üzerine çıkarken Bitcoin ise sert bir şekilde 4200, 4400, 4800 dolar seviyelerine gelmişti.

Litecoin’in meydana getirdiği bu yüksek artış için bazı analistler, yakın bir gelecekteki Bitcoin rallisinin habercisi olduğunu söyledi. CoinDesk’in analiz ekibi geçtiğimiz aylarda bu durumu bir grafik yardımı ile aktarmış ve benzerliğe vurgu yapmıştı. Ekip Bitcoin’in 2015 yılında ayı piyasasında Litecoin ile aynı tabanı gösterdiğini ve LTC/BTC’nin Bitcoin’i geçerek ayı eğilimini hızlı bir şekilde kırdığı söylenmişti.

Bitcoin’in 5000 Dolar üzerindeki artışı da bu iki varlık arasındaki ilişkiyi olumlu olarak etkiledi. Bu tarihsel gözlemden hareketle araştırmaya başlayan Halo Crypto, LTC/BTC’nin hareketlerinin BTC’nin önücüsü olduğunu da söyledi. Bitcoin şu sıralarda herkes tarafından farklı yorumlansa da ne olacağı yönünde net bir bilgi yok.