Facebook’tan Libra Yatırımcılarına Önemli Uyarı

CNBC’nin yapmış olduğu habere göre Facebook yayınlamış olduğu ikinci çeyrek raporunda, bir dizi farklı nedenlerin Libra’nın hayata geçmesine son derece engel olabileceği yönünde hatırlatma yaptı. Raporun risk faktörleri alanında Libra’nın duyurulmuş olduğu haziran ayından bu yana düzenleyicilerden ve kanun yapıcılarından gelen olumsuz eleştirilerin öneminin farkında olduğu ortaya çıkıyor.

Yine rapor detaylarına bakıldığı zaman piyasanın bu kripto parayı kolay kabul edemeyeceği yönünde bir gerçek ortaya çıkarken, Libra’nın söyenmiş olan tarihte ve zamanda hiçbir şekilde hazır olmayacağı yönünde kesin bilgilere de ulaşılıyor.

Rapor detaylarına bakıldığı zaman, dijital paralar veya Blockchain teknolojisi konusunda herhangi bir geçmiş deneyimlerinin olmadığını fakat kendilerini geliştirdiklerini de söyleyen Facebook, bunun da bu tarz ürünleri başarıyla geliştirme ve pazarlamayı olumsuz olarak etkileyebileceğini söylüyor. Bugün CNBC’ye rapor sunan bir Facebook yetkilisi, Libra hayta geçene kadar kaliteli bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.