200.000 Üzerinde Bitcoin Taşındı

Dünyanın en çok tercih edilen kripto para birimi Bitcoin’den farklı haberler gelmeye devam ediyor. Lider kripto para birimi dün yine büyük bir transfer işlemlerinde boy gösterdi. Türkiye saatine göre 14.50’de değeri tam 470 milyon doların üzerinde olan 49, 756 BTC tutarında bir transfer işlemi yapıldı. Bunun devamında ise yine bir çok bu gibi transferler yapıldı ve 200.000 civarında BTC bölünerek farklı cüzdanlara gönderildi.

İnceleme yapılırken bu transfer işlemlerini kimin yaptığı ise merak konusu olmuştu. Alınan bilgilere göre bu işlemlerin kaynağı bir cüzdan sağlayıcı şirketi olan Xapo’ya ait. Gerçekleştirilen işlemlere baktığımız zaman bu transferlerin nedeni ise, Xapo’nun cüzdanları arasında bir rotasyon işlemi olduğu gerçeği.

İsviçre merkezli olarak çalışmakta olan şirket özellikle “balina” olarak nitelendirilen cüzdanlara hitap ediyor. Şirketin ayrıca 2017 yılında özel müşterilerinin yüksek tutarlardaki bitcoinlerini İsviçre Alp’lerinde sakladığı ortaya çıkmıştı. Buna ek olarak şirketin daha pek çok ülkede bu gibi sığınaklar kullanıyor.