Wall Street Yöneticisinin Bitcoin ve Tether Hakkındaki Çarpıcı Açıklaması!


Wall Street’in önde gelen finans şirketlerinden Cantor Fitzgerald’ın CEO’su Howard Lutnick, katıldığı bir podcast programında kripto paralarla ilgili konuştu. Daha önce ortaklık kurduğu stablecoin ihraççısı Tether’ı (USDT) öven ünlü isim, iki şirket arasındaki iş ilişkisine dair detayları paylaştı:

“Tether (USDT) stablecoin’e büyük bir hayranım. Şu anda Tether’e ait 90 milyar dolarlık hazine tahvilini elimizde tutuyoruz.”

Geçtiğimiz aylarda ABD’de Silicon Valley Bank’in çöküşünün ardından birçok finans şirketi kriptodan uzak durmaya çalışırken, Cantor Fitzgerald, Tether’in milyarlarca dolarlık portföyünün bir kısmını yönetme sorumluluğunu üstlenmişti. Howard Lutnick’in yönettiği şirket, kripto paralara olumlu bir yaklaşım sergilerken, geçmişte Tether’e hizmet sağlayan Wells Fargo 2017 yılında anlaşmayı sonlandırmıştı.

“Bitcoin, elde tutulmaya değer”

ABD merkezli finans devlerinin Tether’e şüpheci yaklaşımı günümüzde de devam ediyor. Uzmanlar, stablecoin ihraççısının bilançosunda yeterli şeffaflığı görmemekte ve S&P Global, yakın tarihli risk raporunda USDT’ye 5 üzerinden 4 puan (kısıtlı) verdi. Cantor Fitzgerald yöneticisi, Tether’e övgüsünden sonra gelen bir soruya karşılık olarak piyasanın en büyük kripto parası Bitcoin’e (BTC) dair de olumlu bir görüş belirtti:

“Bitcoin’in yarılanma döngüleri ve merkeziyetsiz bir varlık olması, onu elde tutmaya değer kılıyor.”

Howard Lutnick, diğer altcoin’lere mesafeli bir yaklaşım sergilerken, sadece Ether’ın (ETH) ileride potansiyel taşıyabileceğini belirtti.