Gnosis: Kripto Kullanıcıları için Günlük Alışverişte Visa Entegrasyonu!

Kripto tabanlı banka kartı, web3 kullanıcılarının günlük yaşamda ürünler için ödeme yapmak için stablecoin’lerini kullanmalarına izin verecek.

Ethereum’un bir yan zinciri olan Gnosis, yeni bir ürün çifti sunarak kripto cüzdanlarına sahip tüketicilerin stablecoin’ler ve Visa’nın ödeme sistemini kullanarak çevrimiçi alışverişler yapmasına imkan sağlayacağını belirtiyor.

Gnosis, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Visa ile entegre çalışan Gnosis Pay ve Gnosis Card adlı merkezi olmayan ödeme ağını piyasaya sunduğunu duyurdu.

Gnosis’e göre, Visa ödeme sistemini kullanan Gnosis Card, Gnosis Pay adlı merkezi olmayan ödeme ağı üzerine kurulu ve kullanıcının zincir üstü hesabına doğrudan bağlanan bir banka kartı işlevi görecek. Kullanıcıların cüzdanları, bu durumda Güvenli cüzdanlar, bir banka hesabı gibi davranacak ve her Gnosis Kartı, kullanıcının Güvenli hesabına bağlanacaktır. Gnosis Pay, aynı zamanda Gnosis zincirinin 2. katmanı olarak işlev görecek ve böylece daha hızlı ve daha ucuz işlemleri mümkün kılacaktır.

Gnosis’in kurucu ortağı ve Gnosis Pay’in baş teknoloji sorumlusu Stefan George, CoinDesk’e “Kullanıcı deneyimi açısından bakıldığında, bu tamamen herkesin aşina olduğu deneyimlerle aynı, ancak ödemelerinizi kripto kullanarak yapma olanağı sağlar,” dedi.

Gnosis Card’ın ortaya çıkışı, George’un Fransız Alpleri’nde bir kayak gezisine çıktıktan ve ödeme işleyicisi SaltPay’de bir yöneticiyle fikir alışverişinde bulunduktan sonra gerçekleşti. George, blockchain teknolojisinin nasıl çalıştığını ve günlük yaşamda nasıl işleyebileceğini açıklıyordu. “Fikir, onların yaptıklarıyla bizim yaptığımız arasında bir tür köprü kurmak için birlikte çalışmamız gerektiği fikrine kapıldı. Nihayetinde, bence kripto için daha fazla benimseme sağlamamızın tek yolu bu,” dedi George CoinDesk’e. “Eski dünyaya köprüler kurmalıyız.”

Gnosis, Safe’i geçen Temmuz ayında ayrı bir işletme olarak açtı, ancak iki varlık arasındaki yakın bağlar, Gnosis’in en son ürünlerinde Safe cüzdanlarının kullanılmasından da anlaşılacağı gibi, devam etti. George, “Bu simbiyotik bir ilişki,” dedi. “Safe, şu anda gönderilen her bir kart için kullandığımız akıllı sözleşmelerde yaptıkları geliştirme yoluyla Gnosis Pay’i destekliyor.”

Gnosis Coin Kripto nedir? (GNO)Gnosis Ne İşe Yarar?Gnosis Coin Ne Kadar  Üretilecek? - Linc Heap - Haber Ve Blog