Hedera’ya FedNow Desteğiyle HBAR Fiyatları Yükseliyor!

Hedera (HBAR) fiyatı Pazartesi sabahı 0,065 doların üzerine çıktı. FedNow, artık Fed’in hizmet sağlayıcıları listesine katılan Hedera destekli bir platform olan Dropp Inc için destek ekledi. Hedera (HBAR), kripto para biriminin piyasa değerine göre ilk 100 kripto para arasında başı çekmesiyle Pazartesi sabahı (Doğu Zaman Dilimi) 0,065 doların üzerine çıktı.

CoinGecko’nun verilerine göre, Hedera’nın fiyat artışına 224 milyon doların üzerinde HBAR tokeninin işlem gördüğü görülen satın alma baskısı eşlik etti ve 11:00’de Doğu Zaman Dilimi’ne göre 24 saatlik işlem hacminde %1,290’lık şaşırtıcı bir artış yaşandı.

Geçen hafta fiyatı 0,060 doların altına düşen kripto para birimi %17 arttı ve bu yazı yazıldığında son 30 gün içinde %25 artış gösterdi.

HBAR fiyatındaki bu yükselişin sebebi nedir? Hedera’nın yerel belirteci, geçen ay ve Ağustos başında, ana akım oyuncularla yapılan önemli ortaklıklar ve benimseme çabaları sonucunda birkaç kez değer kazandı. Bu ortaklıklar, tedarik zinciri karbon emisyonlarını izlemek için yapay zeka özellikli bir çözüm sunan Güney Koreli çok uluslu otomobil üreticileri Hyundai ve Kia ile yapılanları da içeriyordu.

Ayrıca, son zamanlarda küresel ödeme devi Mastercard ile yapılan bir ortaklık da gündeme geldi. Bu şirketlerin HBAR’ı benimsemesi, fiyatının Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaşmasına neden oldu. Fiyat daha önce 0,56 dolar gibi düşük seviyelere geri çekilse de, boğaların üstünlüğü tekrar kazanma çabasıyla kazançlar geri geldi. Federal Rezerv’in, Hedera destekli Dropp Inc’e yönelik desteğinin ardından HBAR için yeni satın alma baskısı ortaya çıktı. Dropp Inc artık FedNow programı için hizmet sağlayıcılar listesinde yer alıyor.

HBAR (ℏ) | Hedera