Koç Holding, Kripto Para Dolandırıcılarına Dava Açıyor

Koç Holding’in Onursal Başkanı Rahmi Koç’tan Tesla’nın CEO’su Elon Musk’a kadar bir çok tarihe geçmiş ünlü iş adamının ismini kullanan dolandırıcılar, bu kişilerin “CryptoRobo” adı altında olan bir yazılım ile zengin oldukları söyleniyor. Kripto paraların her geçen gün kendini katlaması ve popüler bir yatırım aracı olmasından dolayı, dolandırıcılık da günden güne artış gösteriyor. Bunu fırsata çeviren dolandırıcılar, farklı oyunlarla geliyor.

Son örnek olarak sizlere CryptoRobo’yu söyleyebiliriz. Kullanıcılarının kripto paralar üzerinden sabit bir gelir vereceğini söyleyen oluşum bunun için Rahmi Koç, Elon Musk ve Bill Gates gibi ünlü isimleri bile işin içine dahil ediyor. İlgili internet sitesinde Koç’un bir başka röportajı üzerinde oynama yapan dolandırıcılar, ünlü iş insanının CryptoRobo‘ya para yatırdığını sahte dekontlar göstererek kanıtlıyor. Sitede, CryptoRobo’nun Richard Branson, Elon Musk ve Bill Gates tarafından da desteklendiği söyleniyor fakat bunların hepsi bir yalan.

Sabah Gazetesi‘nin yapmış olduğu bir habere göre, Rahmi Koç’un fotoğrafları kullanılarak yapılan bu hareket üzerinde Koç Holding, konuyu adli mahkemelere taşıyacak. Holdingin sahte haber yapan bu oluşuma dava açması bekleniyor.