Sahte Hacim Göstererek CoinMarketCap’te Listelenmek Sadece 15.000 Dolar

Coindesk sabah saatlerinde henüz daha 20 yaşında olan bir genç ile çok detaylı bir röportaj yaptı. Moskova Devlet Üniversitesi Uygulamalı Matematik bölümü öğrencisi olan Alexey Andryunin ile yaptığı röportaj detaylarında çarpıcı gerçekler gözler önüne geldi ve ilginç detaylar gün yüzüne çıktı.

Bu gencin Gotbit adı altında kurmuş olduğu ve faaliyette olan bir şirketi var ve bu şirket kripto paralara sahte hacimler sağlıyor. Ayrıca Alexey Andryunin yüksek hacimler göstermek için ilk 30500 arasında gezen kripto paraların neredeyse 30’uyla da çalıştığını söylüyor. Bunun dışında ilk 100’e kadar ulaştırdığı bir proje olduğunu da söylüyor fakat genç bunun hangi kripto para olduğu konusunda net bilgi paylaşmadı.

Alexey Andryunin’in temel işi emir üretmek için botlarla sahte hacimler oluşturmak. Gotbit’in ayrıca birde fiyat listesi bulunuyor. Fiyatları 6 bin ile 15 bin dolar arasında değişkenlik gösteriyor. Yani CoinMarketCap listesinde yer almak istiyorsanız 15 bin dolar civarında parayı gözden çıkarmanız gerekebilir.