Milyonerlerin Kripto Para Talepleri Artıyor

Dubai merkezli olarak bilinen ve yapmış olduğu dikkat çekici araştırmalara ile tanınan Devere Group tarafından yeni bir araştırma sonucu yayınlandı. Şirket tarafından yayınlanan araştırma sonucuna göre, likit olarak en az 500.000 Dolar parası olan vatandaşların %68’lik bir kısmı kripto paralara yatırım yapmış ya da 2022 yılına kadar yatırım yapmayı düşünüyor.

Toplamda 10 milyar dolar değerinde varlıklar için danışmanlık hizmeti veren Devere Group’un 100 den fazla ülkede 80 bin tane müşterisi bulunuyor. Araştırmanın detaylarına göre varlıklarının değeri 1.3 milyon dolara eşit veya daha fazla varlığı olan vatandaşlar BTC, ETH VE XRP gibi kripto paralara yatırım yapmak istiyor.

Bu araştırma ise Devere’nin DeVere’nin ABD, İngiltere, Japonya, Katar, Almanya, Fransa ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi büyük küresel ülkelerde bulunan 700’den fazla müşterisini kapsadığını söylüyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde ABD merkezli varlık yönetimi şirketi Fidelity Investments’ın anketi yatırımcılar ile paylaşılmış ve kurumsal yatırımcıların %22’sinin kripto para sahibi olduğunun bilgisi verilmişti.