Kumar, Monero’yu Güçlendirdi

Kripto para dünyasında gizlilik odaklı olarak bilinen Monero uzun süren duraklama döneminin ardından tüm zamanların işlem rekorunu kırdı. Kumar oyunu sayesinde 15.000’in üzerinde işlem sayısına ulaşan Monero, böylece devam eden duraklama döneminden kumar oyunu sayesinde çıktı.

BitInfoCharts’tan alınan verilere göre, Monero block zincirinde meydana gelen işlem sayısı genel olarak 10.000 civarında oluyordu. Bu seviyenin üzerine çıkıldığı zaman tarihler 20 Aralık 2017’yi gösteriyordu. Kripto paranın kendi rekoru ise 6 Aralık 2017’de kırılmıştı. Monero’da o gün 10.833 işlem yapılmıştı. Bu tarihlerde Monero’nun fiyatı 300-500 dolar bandında yer alıyordu. Şu zamanlarda 65 dolardan işlem görüyor.

Önceki günlerde işlem sayısında ciddi bir sıçrama gösteren Monero, 15.325 işlem sayısıyla rekor kırdı. Bu dikkat çekici yükselişin ardındaki sebep ise, sosyal kumar platformunun piyasaya sürülmesiyle ilgili olduğu söyleniyor. Minko adında ortaya çıkmış olan oyun, XMR’nin beşinci yıldönümünde, geçtiğimiz ay hafızalara kazınmaya başlandı ve oyunun geliştiricileri, ilk ay boyunca elde edilen kazançları Monero’nun bağış fonuna vereceklerini söylediler.