Otomobil Devi Ripple (XRP) ve Shiba Inu (SHIB) ile Ödemeleri Kabul Ediyor!

Artık insanlar, Honda ürünlerini Ripple (XRP) ve Shiba Inu (SHIB) gibi birçok kripto varlıkla satın alabilirler.

Japon otomobil üreticisi Honda, kripto para birimlerini ödeme seçeneği olarak kabul ederek kripto dünyasına katıldı.

İlginç bir şekilde, Ripple’ın yerel tokenı XRP ve popüler memecoin Shiba Inu (SHIB) kabul edilen varlıklar arasında bulunuyor. Honda Motor Co., Tokyo merkezli otomobil, motosiklet ve güç ekipmanı üreticisi, müşterilere şirket ürünlerini fiat para yerine dijital para birimleriyle kiralamaları veya satın almaları için blockchain ödeme sistemi FCF Pay ile işbirliği yapmıştır.

Kabul edilen varlıklar arasında piyasa değeri en yüksek olanlar Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) iken, diğerleri arasında Ripple (XRP), Shiba Inu (SHIB), Binance Coin (BNB), Polkadot (DOT) gibi birçok kripto para bulunmaktadır. Ayrıca Honda’nın teklifi, Pepe Coin (PEPE), Floki Inu (FLOKI), Bone ShibaSwap (BONE), Doge Killer (LEASH) gibi egzotik memecoinleri de içermektedir.

Bu tür dijital varlıklar, kripto dünyasında son birkaç yılda önemli bir trend haline gelmiştir. Özellikle, Elon Musk’ün şaka olarak başlayan ancak 8,6 milyar doları aşan piyasa değeri ile sektörün liderlerinden biri haline gelen Dogecoin (DOGE) ön plana çıkmıştır.

Shiba Inu (SHIB), bu hafta FCF Pay’in Teksas merkezli enerji şirketi Chariot Energy ile işbirliği yaparak yerel halkın güneş paneli faturalarını memecoin ile ödemesine izin vermesiyle dikkat çekmiştir.

Başka bir önemli haber ise İngiliz bankacılık devi HSBC’nin uygun müşterilerinin ipotek faturalarını ve kredilerini XRP ve SHIB dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimleriyle ödeyebileceklerini duyurmasıdır.

NewsRoom | Honda Global Corporate Website