VanEck Ethereum Vadeli İşlemler ETF’sini Başlattı!

Yatırımcıların ve piyasanın uzun zamandır beklediği bir haber sonunda geldi ve VanEck, Ethereum vadeli işlem ETF’sini başlattı.

VanEck’in resmi web sitesine göre, Ethereum Vadeli İşlemler ETF’si bugün, 2 Ekim 2023 tarihinde başlatıldı. Businesswire haberine göre, VanEck, bugün Ether (ETH) vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yaparak sermaye kazancı elde etmek amacıyla tasarlanmış, aktif olarak yönetilen benzersiz bir yeni ETF olan Ethereum Strateji ETF’sini (EFUT) başlattı.

VanEck Dijital Varlık Ürün Direktörü Kyle DaCruz açıklamasında şunları söyledi: “Ethereum, merkezi olmayan uygulama ekosisteminin 1. katman yapı taşıdır ve Ethereum’un dijital para birimleri, küresel ödemeler, akıllı sözleşmeler ve daha fazlasındaki değişim yöntemi olarak inovasyonu teşvik ettiğini görmekteyiz. Bu noktada, güçlü vadeli işlem piyasasının etrafında oluşturulmuş olan ETH’ye erişim sağlamak için ABD’de spot ETF ürününü piyasaya sürmekten mutluluk duyuyoruz.”

VanEck Ürün Yönetimi Başkanı Ed Lopez ise şunları söyledi: “Bir fon yöneticisi seçerken deneyim çok önemlidir ve VanEck, farklı pazar döngülerine yatırım yapma ve küresel pazarlara erişim konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. EFUT’un piyasaya sunulmasıyla birlikte sermaye piyasalarının önemli yeni segmentlerine erişim sunma mirasımızı sürdürüyoruz ve bu, bireyler ve danışmanlar için çeşitlendirilmiş bir dijital varlık portföyünün temel bir taşıyıcısı olacak.”

Haberin ardından Ethereum (ETH) fiyatının herhangi bir büyük değişiklik göstermediği görülüyor. Şu an itibariyle ETH, 1.732 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

VanEck, Dijital Varlık Madenciliğine Odaklanan ETF İçin SEC'e Başvurdu •  Coinkolik