Peter Schiff Bitcoin Ordinals NFT Sanat Koleksiyonunu Bırakacak !

Kripto düşmanı Peter Schiff, yıllardır kriptoya duyduğu nefretine rağmen Bitcoin’de bir NFT sanat koleksiyonu yayınlamaya hazırlanıyor.

Ekonomist ve altın savunucusu Peter Schiff, Bitcoin ağında yakında müzayedeye çıkacak işbirlikçi bir nonfungible token (NFT) sanat koleksiyonunu duyurdu.

Kripto topluluğunun tepkisi karışık oldu; bazıları şaşırdı, bazıları eğlendi, bazıları ise ikiyüzlülük olduğunu düşündü. Schiff uzun süredir kriptoya karşı olmasına rağmen, BTC’yi ve diğer kriptoları eleştirmekteydi. Ancak şimdi Bitcoin üzerinde bir NFT koleksiyonu yayınlamayı planlıyor.

Schiff, Twitter’da Market Price” takma adını kullanarak “Golden Triumph” adlı NFT koleksiyonunu duyurdu. Koleksiyon, bir fiziksel resimden, arşiv kağıdına yapılan baskılara ve Bitcoin üzerindeki Sıralı NFT’lere kadar çeşitli versiyonları içeriyor.

Koleksiyon 2 Haziran’da başlayacak ve 9 Haziran’da sona erecek iki parçalı bir müzayede ile satılacak. En yüksek teklifi veren kişi koleksiyonun 1 numarasını alacak ve diğer teklif verenler sıralamaya göre koleksiyonun geri kalanını alacaklar.

Schiff’in BTC’ye geri dönmediği, ancak NFT’ler aracılığıyla sanat gibi varlıkların doğrulanabilir mülkiyetine ilgi duyduğu görülüyor.

Twitter kullanıcısı LoneStartBitcoin, Schiff’in tweet’ini yorumlayarak “Yani… ‘altın’ yazılarınızı Bitcoin’e koymak değerli, ancak bitcoin’in kendisi değerli değil mi?” diye sordu.

Schiff, “Doğru” yanıtını verdi. Schiff, kriptoyu küçümsemesine rağmen daha önce NFT’leri de eleştirmişti.

Schiff, Mart 2021’de yayımlanan bir blog gönderisinde NFT’leri “sonsuzca çoğaltılabilen” dijital görüntülerden başka bir şey olmayan “sahte varlıklar” olarak tanımlamıştı.

Schiff, “Ancak görüntünün sahibi bile ona erişimi kontrol edemez. Dosya binlerce kez kopyalandı, bu yüzden internet erişimi olan herkes ona sizin kadar bakabilir” şeklinde yazdı.

Peter Schiff Çok Fazla Düzenlemenin Krizi Tetiklediğini Düşünüyor •  Coinkolik