Ripple Davası: Avukata Göre SEC %3 Kazanma Şansına Sahip, XRP’nin 10 Dolara Yükselme Tahmini !

Dijital varlık avukatı John Deaton, Ripple davasında SEC’in galip gelme şansının sadece %3 olduğunu belirtiyor. Deaton’a göre, dava Eylül ayında Ripple ve SEC arasında büyük olasılıkla bir bölünmeyle sonuçlanacak. Geçtiğimiz hafta Ripple ve XRP alanlarında olumlu işaretlerin ortaya çıkmasıyla birlikte, dava sona ererken kazananın kripto para birimi düzenlemesinde bir dönüm noktası oluşturacağı düşünülüyor.

Ripple davasında açıklamalarıyla dikkat çeken John Deaton, SEC’in Ripple’a karşı açtığı davayı kazanma şansının yalnızca %3 olduğunu ifade ediyor. Deaton’a göre, SEC bazı tavizler alabilir ancak kesin bir kazanım elde etmek mümkün değil. Deaton, Ripple’ın %25 oranında kesin bir zafer şansına sahip olduğunu belirtiyor.

Deaton’a göre, Yargıç Torres’in muhtemelen XRP’nin 2018’den önce bir menkul kıymet olduğuna karar vereceğini söyleyerek pozisyonunu açıklıyor. Deaton, Ripple’ın yasayı ihlal ettiği sonucuna varılsa bile, bu durumun ikincil piyasa satışları için geçerli olmayacağını ifade ediyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve diğer paydaşlar da davayı önümüzdeki aylarda sona ermesi beklenen bir süreç olarak öngörüyor.

John Deaton, Ripple davasının ardından XRP’nin fiyatının 2 ila 10 dolar arasında yükselebileceğini tahmin ediyor. Bu görüşler, Ripple hakkında bir roadshow düzenleyerek yatırımcılardan halka arz olasılığı hakkında fikir toplayan Fox Business muhabiri Eleanor Terret’in tweetiyle destekleniyor. Haber yayınlandığı sırada XRP, son on gün içinde %11’in üzerinde bir artışla 0,52 dolardan işlem görüyordu.

En popüler üçüncü kripto parada sert düşüş - Bloomberg HT