Solana (SOL) Çeyrek Raporu Yayınlandı!

Solana, çeyrek raporunu yayınladı. Katman-1 blokzincir ağı, birinci çeyrekte yaşadığı sorunları ikinci çeyreğe yansıtmadı.

Solana Foundation tarafından yayınlanan rapora göre, Katman-1 blokzincir ağı olan Solana, 2023’ün birinci çeyreğinden bu yana güvenilirlik ve çalışma süresinde önemli bir gelişim kaydetti.

Yılın ilk çeyreğinde yalnızca bir kesinti ile karşı karşıya kalan Solana, 2023’ün ilk yarısında ağda iyileşme sağlandığını belirten son performans raporunu da yayınladı. Şubat ayındaki tek kesintide ağ neredeyse 19 saat boyunca çevrimdışı kalmıştı.

Son raporda, Solana’nın 25 Şubat’tan bu yana yüzde 100 kesintisiz çalışma süresine sahip olduğu ve çeyrek boyunca hiç kesinti yaşanmadığı belirtildi. Ayrıca oylama yapan işlemlerin oylama yapmayan işlemlere oranında iyileşmeler olduğu da raporda belirtildi.

Solana’nın maksimum günlük işlem sayısı (TPS) değerinin ocak ayından bu yana artış gösterdiği ve bu artışın yeni ağ yükseltmeleriyle bağlantılı olduğu belirtiliyor. Ağdaki mevcut rakam ise saniyede 3.777 işlem olarak bildirildi.

Cointelegraph verilerine göre, Solana’nın (SOL) fiyatı son 24 saat içinde yüzde 3,4 oranında değer kaybetti ve haberin kaleme alındığı andan itibaren 25,23 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Solana | Web3 Infrastructure for Everyone