Binance’nin Araştırması ‘’ Kripto Paraların Etkisinin Artmasını Sağlayacak Nedenler’’

Kripto para piyasasında önemli bir yeri olan Binance’nin bir kolu olan Binance Research tarafından yapılan bir araştırma yayınlandı. Bu rapor ile kripto para piyasasının büyümesinde etkisi olacak etkenler tespit edildi. Araştırmada iletişim kurulan ve görüşlerine başvurulan kurumsal ve VIP müşterilerin verdikleri bilgiler ve onların görüşleri doğrultusunda sonuca ulaşıldı.

Kripto para piyasasının büyümesinde en önemli etken olarak çeşitli ülkeler ve küresel yapılar tarafından yapılan yasal düzenlemeler belirtilmektedir. Yapılan bu yasal düzenlemeler kripto paralara karşı güvenin artmasında etkili olmaktadır. Facebook, Samsung gibi özel şirketlerin kendi kripto paralarını çıkartıyor olması da kripto paraların daha etkin olarak kullanılmasında rolü bulunmakta ama bu etki yasal düzenlemelerin boyutunda olmamaktadır.

Amerika Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu (SEC) tarafından verilecek olan ETF kararının da kripto paraların gelişiminde önemli etkisi olacağı yönünde fikir birliği bulunmakta. Geleneksel aracılık yapan kurumların kripto para kullanıyor olması ise en büyük etken olarak görülmektedir. Pek çok büyük şirketin ödemelerini de kripto para ile kabul etmesinin de etkisi bulunmaktadır.