Ethereum NFT’leri Bitcoin Ağına Taşınabilecek !

Bitcoin NFT pazar yeri olan Ordinals Market, kullanıcıların ERC-721 NFT’lerini Ordinals’a taşıyabilmesini sağlayan BRC-721E standardını duyurdu.

Kripto sektörünün büyümesi ve NFT piyasasının farklı alanlara yayılması, kullanıcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Popülerlik kazanan Bitcoin Ordinals, NFT’leri yeniden canlandırmasıyla dikkat çekiyor. Ordinals Market, NFT’leri Ordinals’a köprüleyen farklı NFT’leri destekleyen bir yapı sunacak. ERC-721 NFT’lerin BRC-721E standardı kullanılarak köprü yöntemiyle dönüştürülmesini sağlayan bir sistem duyuruldu.

Ordinals Market, Ethereum’dan gelen NFT’leri Bitcoin ağına taşımanın yolunu buldu. Bu sayede basılan NFT’ler otomatik olarak pazar yerlerinde görünebilecek. ERC-721 NFT’ler, Ethereum ağında kullanılan dijital varlıklar olarak biliniyor. Ordinals Market tarafından oluşturulan standart sayesinde bu ürünler Bitcoin ağına taşınabilecek.

Platformdan yapılan açıklamada, köprüleme işlemi sırasında ERC-721 NFT’nin yakılacağı ve bu işlemin zincirde bir yazma talebi olarak görüneceği belirtildi. BRC-721E, ortaya çıkan yazma taleplerini doğrudan kodlayarak NFT’leri kullanıcılara Bitcoin ağından teslim edecek. Ayrıca bu ürünler otomatik olarak Ordinals Market’te listelenecek.

NFT | Linedata