Bitcoin 1-2 Gün İçerisinde 200 Dolar Artabilir

Kripto para piyasası her ne kadar 2019 yılı için yeşil ışık yakıyor gibi görünse de, piyasadaki bazı hareketliliklerden dolayı, yatay konumda seyir alıyor. Dünyada en çok tercih edilen ve 1. Sırada yer alan kripto para Bitcoin’de durgunluk yaşarken, aynı zamanda diğer coinlerde de sessizlik hakim.

Bitcoin’in hala önemli bir seviye olan 3500 Dolar civarında yer alıyor olsa da, alış baskısının azlığı ise bu paranın değerinin artmasına en gel oluyor. Analistler ise önümüzdeki günler içerisinde kripto paranın durgunluğunu bozacağını ilerleyen dönemler içerisinde Bitcoin’in kaliteli bir artış göstereceğini söylüyor. Bitcoin buna ek olarak yeni yıla girildiğinden beri iki günlük yatay bir durum sergilemişti ve bundan sonra da hep yüksek fiyat ivmesi yakalamıştı.

Josh Rager: Bitcoin Dalgalanmasına Hazır Olun

Şuan bu saatlerde lider kripto para birimi Bitcoin %0.94’lük bir artış gösterdi ve 3.670 dolardan aktif olarak işlem görüyor. Twitter üzerinden paylaşım yaptığı analizleri ile dikkatleri üzerinde toplayan Josh Rager ise, BTC’nin tipik olarak en az iki gün boyunca sabit kalmasından sonra, minimum 200 dolarlık bir hareketlenme göstereceğini iletti. Analist ne bir tarih vermese de, gelecek Cumartesi veya Pazar günü bir fiyat ivmesi yakalayacağını ve 4000 dolara bile çıkabileceğini, yatırımcılarına hazırlıklı olması gerektiğini söyledi.