Bitcoin Düşüşü Öncesi İlginç Transfer

Dünyanın en çok tercih edilen kripto parası olan Bitcoin kendini 4000 Dolar seviyesine atarken, gelen satışların ardından 3750 dolara kadar geriledi ve bu fiyatlardan alıcı buluyor. Bir numaralı kripto para olan Bitcoin şu saatlerde 3780 dolardan işlem hacmi oluşturuyor. Bitcoin’e ek olarak Etherium, Lietcoin, XRP gibi büyük kripto paraları izlemekle görevli olan Bloomberg Galaxy Crypto İndex, yüzde 7.7 oranında geriledi.

Tüm bunlara ek olarak Hong Kong’da bulunan kripto para araştırma şirketi olan CoinFi’nin kurucusu ve CEO’su Timothy Tam, enteresan bir noktada ilginç bilgiler paylaştı. Tam olarak düşüşten yaklaşık 1 saat önce 40,000 civarında Etherium’un tek işlem üzerinde farklı bir borsaya gönderildiğinin tespitini yaptı. Tam, sözlerinin devamında ise “Genel olarak Ethereum’un bir borsaya aktarıldığı ve bir borsada satış varsa bu domino etkisi ile diğer borsalara da etkisini gösterir çünkü arbitrajcılar hemen diğer borsalarda da satışlarını yaparak işlemlere devam eder.

Ethereum Classic’e Saldırı!

Bu arada Ethereum’daki meydana gelen düşüşler, yüzde bazında Bitcoin’i resmen ikiye katlamış durumda. Kripto para sektörü bu hafta en büyük ikinci kripto para ailesinden Ethereum Classic’e yapılan %51 saldırısı ile değişim gösterdi. Aldığı işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası Coinbase, yaptığı açıklamalar ile saldırının Ethereum Classic ağında yol açtığı zararın 1.1 milyon Dolar seviyelerinde olduğunun bilgisini verdi. Bu saldırıdan zarar gören borsalar arasında olan Gate.io da müşteri fonlarından 220 bin dolara denk gelen Ethereum Classic kaybettiklerini ve müşterilerin zararlarını ne olursa olsun karşılayacaklarını söyledi.