Bitcoin Fiziksel Teslim İle Birlikte Geliyor İlk Bakışta Bitcoin ETF?

Bitcoin birkaç aydır zayıf bir fazda. 2017’deki güçlü coşkudan sonra dünyanın en büyük kripto para birimi şu anda inatçı bir ayı piyasasında. Ama dijital para için yeni haberler var. ICE, bir fiziksel teslimat Bitcoin geleceğini tanıtmayı planlıyor.

ICE Bitcoin’de Vadeli İşlemler Yapmayı Planlıyor

Kıtalararası Borsa (ICE) son birkaç saat içinde şirket, Bitcoin meraklıları için haberler çıkardı. ICE, fiziksel teslimatla birlikte Bitcoin’de vadeli işlemler yapmayı planlıyor.

Yeni Bitcoin Geleceklerinin Geçmişi

ICE, aksine, herhangi bir borsa operatörü değil. Intercontinental Exchange, sadece ICE Futures ve Londra’daki vadeli döviz alım satımı LIFFE, aynı zamanda NYSE – New York Borsası gibi tanınmış isimlerle değil, dünyanın en büyük borsadır.

ICE, Fiziksel Teslimat İle Bitcoin’i Tanıtmak İstiyor

ICE, dijital varlıkların gelecekteki ticaretini Bakkt adında yeni bir platform üzerinden sağlayacak. Bu varlıklar arasında son yıllarda giderek önem kazanan kripto para birimleri de bulunmaktadır. Ancak, bu varlıklara erişim özellikle profesyonel tüccarlar ve kurumlar için zordu. Şimdiye kadar, bu değerleri düzenlenmiş bir pazarda gerekli standartlarla ticaret yolu yoktur. Bu nedenle Bakkt tarafından değiştirmeyi planlanmaktadır.

Bitcoin ETF’ler Gerçek Olabilir

Türev denetçisi Bakkt planlarını kabul ederse, planlarına göre Kasım ayında, planlanan Bitcoin Geleceği başlangıçta fiziki teslimat ile olabilir. Bu haber kendi içinde kripto paralı perakende yatırımcıların yüzüne bir gülümseme koyabilecek bir şey değil. Ancak, bu geleceklerin yüksek planlanmış standartlarla onaylanması, ilk gerçek Bitcoin ETF için başlangıç ​​sinyali olabilir. Bu fonlar için planlar son zamanlarda daha sık oldu. Zaten aylar önce, Andreas Mueller bir Bitcoin ETF onayı hakkında spekülasyon yaptı. Bununla birlikte, bu ETF’ler, artık Bakkt yoluyla uygulanacak olan eksik koşullar nedeniyle başarısız oldu.

Fiyat Artışları İçin İyi Bir Üreme Alanı Sağlanabilir

Bitcoin için, Bakkt ve daha sonra Bitcoin ETFs lansmanı ikinci bir bahar olabilir. Bugün bile, bitcoinlere erişimi çok karmaşık olan birçok yatırımcı var. Ve son zamanlarda, kripto para birimleri için çok kötü pazar duyarlılığı, fiyat artışları için iyi bir üreme alanı sağlayabilir.