CNBC Analisti: Bakkt “Bitcoin İçin Yılın En Büyük Haberi”

CNBC’nin Hızlı Parası’nda piyasa analizinden sorumlu olan Hedge fon yöneticisi Brian Kelly, Intercontinental Exchange’in yeni Bakkt platformunun “Bitcoin için Yılın En Büyük Haberleri” olarak piyasaya sürülmesini duyurduğunu açıkladı.

Dijital Varlıklar İçin Yeni Bir Platform

Intercontinental Exchange (ICE), New York Borsası’nda (NYSE) ve ana şirket gibi, son zamanlarda teknoloji ortağı Microsoft’a, pazara getirecek “Bakkt” denilen dijital varlıklar için yeni bir platform desteğiyle şirket açıklandı. Yeni platform tüketicilerin ve kurumların küresel bir ağda Bitcoin (BTC) gibi dijital varlıkları satın almalarını, satmalarını ve harcamalarını sağlayacak.

“Bakkt Bitcoin ETF’lerin Yolunu Açıyor”

Buna ek olarak şirket, bu yılın Kasım ayı itibariyle Bitcoin vadeli fiziki teslimatı sunmayı planlıyor. Kelly bu adımı potansiyel bir oyun değiştirici olarak görüyor. Geçen hafta olduğu gibi, bir Bitcoin ETF’nin bu yıl ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanacağını düşünmediğini söyledi.

Bakkt İle Bu Eksiklik Artık Var Olmayacak

Winklevoss Bitcoin ETF birkaç gün sonra SEC tarafından ikinci kez reddedildi. Bunun nedenlerinden biri, ABD’de Bitcoin için düzenlenmiş bir pazar olmamasıydı. Ancak Bakkt ile bu eksiklik artık var olmayacaktı, Kelly’ye göre, bir Bitcoin ETF elde etme şansını büyük ölçüde artırıyor.

Brian Kelly Bitcoin’in Neden Yükselmediği Hakkında Bilgiler Verdi

Son olarak, Kelly’ye bu mükemmel habere rağmen, Bitcoin’in neden fiyatta yükselmediği soruldu. Kelly;

“Ocak ayında, Bitcoin haberlerden sonra% 20 arttı. Bu yüzden ayı piyasasının insanların aklını kırdığını düşünüyorum. Piyasa hala bunu sindiriyor ve Bitcoin ticaretinin çoğunun Asya’da olduğunu hatırlatıyor. Haberler bu sabah saat 8: 30’da Asya’da cuma günü saat 9: 30’da yayınlandı. Asya uyanırsa, bu şeyin ortaya çıktığını görebilirsiniz. ” açıklamasında bulundu.

Umutlu Bekleyiş Sürüyor

Kelly, bu haberin “çok önemli” olduğunu tekrar tekrar tekrarladı. Fakat Bitcoin grafiğine bakıldığında, umut edilen tepkimenin şu ana kadar başarısız olduğu görülüyor. Bunun yerine, tüm kripto para birimleri değer kaybediyor. Live Coin Watch’a göre, Bitcoin son 24 saatte yüzde 6’dan fazla düşüş gösterdi.