Devlerden Bitcoin Yatırımı

Bitcoin kripto para hayatına yoğun bireysel ilgi ile başladı. Üstelik geçtiğimiz yıla kadar da aynı şekilde devam etti. Ancak Bitcoin artık kurumsal anlamda da kazandırmaya devam ediyor. Özellikle de Visa, Mastercard, Uber ve Paypal gibi devler Bitcoin Yatırımı ile gündeme gelmeye başladı. Ayrıca bu devlerin Global Coin isimli çok merak edilen kripto paraya yatırım yaptığı da biliniyor.

Facebook 18 haziranda ke di para birimini piyasaya sürecek. Bu paraya bireysel olduğu kadar kurumsal ilgi de büyük. En büyük ilgi ise ödeme devleri olan Visa ve Uber’den geldi. Bu katılım söz konusu kripto paraya dair merakları katladı. Tüm bunların yanı sıra global coin’in 10’dan fazla yatırımcısı bulunuyor.

Globalcoin tasarlandığı günden bu yana gizlilik içerisinde hazırlanıyor. Eğer bu para birimine yüksek rakamlarda yatırım yapmak istenir ise 10 milyon dolar yatırılarak konsorsiyum ve yönetime katılınıyor. Bu yatırımı sağlayan isimlerin arasında booking.com gibi tanıdık isimler de bulunuyor. Ancak rolleri konusunda henüz bir açıklama sağlanmış değil.