Kiyosaki’den Sert Uyarı: Bitcoin Satın Almak İçin Vaktiniz Daralıyor!

Ünlü yazar Robert Kiyosaki, finansal bir çöküşün eşiğindeyken, Bitcoin, gümüş ve altının neden geleneksel paralardan daha üstün olduğunu ve daha fazla tercih edilmesi gerektiğini paylaştı. Özellikle, ‘Zengin Baba Yoksul Baba’ kitabının yazarı, altının (ki şu anda 2.014,89 doları bulmuş durumda) yeni zirveye ulaşmasının sevindirici olduğunu ancak bu durumun “işçiler ve tasarruf sahipleri için kötü haber” olduğunu ifade etti. Kiyosaki, 26 Kasım’daki bir paylaşımında takipçilerine “SAHTE para sisteminden çıkma” çağrısında bulundu ve altın, gümüş ve merkezi olmayan finansal varlık olan DeFi’ye “hemen… çok geç olmadan” yatırım yapmalarını önerdi.

Kiyosaki’nin fiat para, özellikle de ABD doları ve bunları ihraç eden hükümetlere ve merkez bankalarına olan güvensizliği, takipçileri için tanıdık bir gerçek. Finansal medya kuruluşu Finbold’un aktardığına göre, merkez bankalarının üst düzey yetkililerinin kendi yetersizliklerinden korunmak için altın satın aldıklarını belirten Kiyosaki, takipçilerini “akıllı olmaya” ve merkez bankacılarından korunmak için altın, gümüş ve Bitcoin biriktirmeye çağırdı.

Kiyosaki daha önce finansal eğitimin önemini vurgulamış ve hükümetlerin sıradan insanları umursamadığını, onların savaş ve yoksulluk istediğini belirtmişti. Kitlelerine “sıkı çalışma, akıllıca harcama ve altın, gümüş ve Bitcoin biriktirme” tavsiyesinde bulunmuştu.

Bu arada, bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, 37.431 $ fiyatından işlem görmekteydi. Son 24 saatte %0,97’lik bir düşüş yaşasa da önceki yedi gün içinde %0,87’lik bir artış ve aylık bazda %9,83’lük bir yükseliş kaydettiği görülüyor. Veriler, 27 Kasım’a ait.

Ünlü Yazar Robert Kiyosaki, SVB'nin Ardından Başka Bankaların da İflasın  Eşiğinde Olduğunu Söylüyor - Paranfil