Dünyanın En Büyük Para Transfer Şirketi Olan Western Union, Stellar Ortağı Thunes İle İşbirliği Yaptı

Online cüzdanların çok kullanılmaya başlanması üzerine Western Union bu konuda müşterilerine kolaylık sağlamak amacıyla Steller ortağı olan Thunes ile işbirliği yapmaya başladı. Bu haber dün yayınlanan resmi haber bültenin de yer aldı.

Transfer To olan adını Thunes olarak değiştiren şirket ilgisini gelişmekte olan ülkelere çevirmiş olan bir ödeme ağı. Thunes bundan önce de Blockchain tabanlı olan ödeme sistemlerinin hizmetlerine entegrasyon sağlamakta olan Stellar ile ortak olmuştu.

Yapılan basın açıklamasında bundan sonra mobil cüzdanlarına para aktarmak için Thunes ile ortaklık yapması sonucunda şirketin dijital ağından ve lokasyonundan Western Union müşterielri de yararlanabilecek.

2018 yılı başlarında Western Union Ripple ile Blockchain testleri yapmaya başlamıştı ama ortaklık için seçilen şirket olarak Thunes seçildi. Stellar ise geçtiğimiz günlerde IBM ‘in Stellar tabanlı ödeme sistemlerini kullanmaları için 6 büyük uluslararası banka ile görüşme başlatmıştı ve olumlu sonuçlanması ile de Steller büyümeye devam etmişti.