Düzenleyici ECHO KW33 Bitcoin Yasakları

Geçtiğimiz hafta dünyada tekrar birçok düzenleme yapıldı. Düzenleyici ECHO’muzda, haftanın sonuna kadar geriye bakarız ve ne söylendiğini, ne zaman, kimin tarafından kime söylendiğini, ne düşündüklerini, ne düşündüklerini özetliyoruz.

Suudi Arabistan: Bitcoin Ticareti Yasadışı İlan Edildi

Suudi Arabistan finansal piyasa düzenleyicileri komitesi, bu hafta bitcoin ve cryptocurrency hakkında bir bildiri yayınladı. Yasama, Suudi Arabistan’da cryptocurrency ticaretinin yasadışı olduğunu açıkladı. Böylelikle, komisyon, Bitcoin ticaretinin devlet denetimine tabi olmaması nedeniyle, olumsuz sonuçlara ve tüccarlar için yüksek risklere karşı uyardı. Kripto paralarla yasağa rağmen hareket edenleri tehdit eden cezalar devam etmeyecektir.

İspanya: Sol Hareket Podemos Blockchain’i Keşfetmek İstiyor

İspanyol siyasetinde yeni sol kanat hareketi olan Podemos, blockchain teknolojisinin olanaklarını araştırmak için bir komite savunuyor. Europa Press’in haberine göre, muhalefet partisi hükümete adaptasyon ve düzenleme konusunda daha ciddi olma çağrısında bulundu. Başkan yardımcısı Alberto Montero’nun blok zincirini muazzam bir potansiyele getirmesinin ardından devlet yönetimindeki maliyetleri de azaltabilir.

ABD: Ripple’a Karşı Açılan Davanın Reddedilmesi

ABD Kuzey Kaliforniya Eyalet Mahkemesi, davayı Ripple Labs aleyhine alt mahkemeye vermemeye karar verdi. Davanın konusu, Ripple’in Kaliforniya eyaletinin yasasını XRP belirtecini yayınlayarak ihlal ettiğini iddia eden bir davadır. Ripple davayı bölge mahkemesine götürmüştü ve davacılar davayı bir aşama aşağıya pazarlamak istedi.

AB: Yeni Kitle Fonlaması Düzenlemesi ICO’ları İçermelidir

Avrupa Birliği Ekonomik ve Parasal İşler Komisyonu bu hafta kitle fonlaması faaliyetleri için yeni düzenleyici çerçeveler üzerinde çalıştı. Bir şablona göre, ilk para teklifleri de gelir kaynakları olarak rol oynar. Taslak kitle fonlaması kuralları, ICO bölgesinin düzenlemesine açık bir çözüm sunmasa da, yatırımcıları korumak için uygun düzenleyici önlemlerin uygulamaya geçirilmesi için önemli bir adımdır.

Güney Kore: Hükümet Vergi Planlarına Karşı Protesto

Güney Kore’de, blockchain ve kripto endüstrisi dernekleri, kripto şirketlerinden vergi avantajları almayı planlayan hükümet planlarını protesto ediyor. Hükümet daha önce büyüme teknolojilerini ele alan şirketler için vergi indirimi yasası geçirmişti. Bununla birlikte, blockchain alanında faaliyet gösteren şirketler, açıkça, ülke şifrelerini rahatsız eden dışlanmışlardır.

ABD: SEC, ICO-Scam Tomahawkcoin’i Durdurdu

ABD Finansal Piyasa Kurumu SEC bir basın açıklamasında duyurulduğu gibi, hileli bir ICO durduruldu. Örneğin, Tomahawk Exploration LLC, sözde Tomahawkcoin’den para almaya çalıştı. Şirket, petrol üretiminin şişirilmiş projeksiyonları ile kampanya yürüterek, Tomahawk’un petrol üretimine hakları olduğunu öne sürdü. Ancak, SEC tarafından yapılan soruşturmalara göre durum böyle değil.

İtalya: Sigortacı Derneği Blockchain’i Test Ediyor

Bir basın açıklamasına göre, İtalya’nın ulusal sigorta kuruluşu sigorta sektöründe bir blok zinciri testi yürütüyor. Organizasyon, motorlu araçların sorumluluk taleplerini içeren anlaşmazlıklarda teknolojiyi kullanmayı amaçlamaktadır. Proje, şirketler, tüketiciler ve sigorta sürecine dahil olan çeşitli kurumların aktif katılımıyla yenilikçi gerçek dünya kullanım vakalarının yürütüldüğü Sigorta Koruma Sandbox Sandbox’unun bir parçasıdır.