Ernst & Young Kripto Para Birimleri Yönünde

Kripto para birimleri, geleneksel finans endüstrisinde daima yeni bir yere sahiptir. Artan sayıda büyük şirket, Bitcoin, Ethereum ve Co gibi dijital para birimlerine yatırım yapma seçeneğini keşfetmeye devam ediyor.

Ernst & Young – Kripto Paralara Yönelik Gezi

Ernst & Young, Silikon Vadisi tabanlı Yükselen Bilinçliliğin kripto para birimindeki yatırımlarını yönetmek için geliştirdiği yazılımı satın aldı. Söz konusu yazılıma Kripto Varlık Muhasebesi ve Vergi (CAAT) denir. Ernst & Young’ın Amerika’nın Vergi İnovasyon Dökümanı tarafından müşterilerinin şifreleme sistemine yatırım yapmalarına yardımcı olmak amacıyla satın alındı. Şirketin ortağı Michael Meisler şunları söyledi: ‘CAAT ile, hem fon alanında hem de ötesinde kripto varlıklarına yatırım yapan müşterilere yardımcı olabiliriz.’ dedi.

Ayrıca, şirketin başkanının şirketin müşterileri adına kripto para birimlerine olan ilgisinin arttığına dikkat çekmek de önemlidir: ‘Bu teknolojinin, müşterilerimize ve profesyonellere böyle dinamik ve heyecan verici bir pazarda sunduğu tüm vergi ve muhasebe fırsatlarını dört gözle bekliyorum.’ dedi.

Geleneksel Finansal Kurumlarda Kriptografik İlerleme

Ernst & Young, dijital paralarla ilgilenen ilk büyük şirket değil. 2017 yılında, “Big Four” muhasebe şirketlerinden biri olan PricewaterhouseCoopers (PwC), müşterilerinin Bitcoin ödemelerini kabul edeceğini açıkladı.

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, geçtiğimiz günlerde müşterileri için Bitcoin cryptocurrency’yı yönetmek için bir saklama çözümü uygulama planlarını yineledi. Tanınmış bir kurumdan gelen bir gözaltı çözümü, pazara potansiyel olarak daha fazla kurumsal para cezası verecek bir şeydir. Coinbase zaten profesyonel bir gözaltı çözümü sunsa da, Goldman Sachs’ın ismi geleneksel yatırımcılar için çok farklı bir ağırlığa sahiptir.

2018’de Bitcoin ETF’lerini tartışmaktan başka, yılın en önemli haber başlığı NYSE, Microsoft ve Starbucks, dijital bir varlık platformu olan Bakkt’i başlatmak için güçlerini birleştiriyor. ‘Bakkt teklifinizin ilk bileşeni ABD türevleri alışverişi ve Kıtalararası Exchange takas odası Kasım 2018 yılında pazara sunmayı planlıyor gibi tabi Bitcoin fiziksel gözaltına ile bir günlük sözleşme, gözden geçirmek ve CFTC tarafından onaylanması beklenmekte.’