Bitcoin Trading Indicator, Fiyat Tahminlerini İçin CNBC Kullanıyor

Ufukta daha fazla Bitcoin ETF kararları ile, kripto tüccarlar fiyatları tahmin etmek için CNBC tweetleri kullanan bir bitcoin göstergesi geliştiren tüccar Jacob Canfield dahil olmak üzere yaklaşan mitingleri tahmin etmenin yeni yöntemlerini deniyor.

CNBC Tweetlerle Fiyat Hareketiyle Çelişiyor

Canfield’in Bitcoin göstergesi, boğa ve aşağı yönlü CNBC tweet’lerine sahip bir Bitcoin fiyat grafiğini gösteriyor. Trader’lar ve yatırımcılar için finansal bir görselleştirme platformu ve sosyal ağ olan TradingView, yatırımcıların yatırım fikirlerini test etmelerine ve paylaşmasına olanak sağlıyor.

Canfield’in bitcoin göstergesi, CNBC tweet’lerinin bir torrentini gösteriyor ve medya tarafından yayınlanan duygu, Bitcoin fiyat hareketiyle çakışıyor olabilir. Bitcoin kursunun en üstünde, Canfield şöyle yazıyor: “CNBC mükemmel bir karşı gösterge.” dedi.

Teorisi, piyasa duyarlılığı ve kripto fiyatlarının medya kapsamı arasındaki olası korelasyonu test ediyor. Bitcoin göstergesinin açıklamasında Canfield şunları söyledi: ‘Eminim CNBC’nin iyi bir kontraendikatör olduğunu duymuşsunuzdur, bunu test etmeye karar verdim. Gördüğümüz hemen hemen her boğa tweet, hemen hemen her mitingin en başındaydı ve bize çok güçlü bir satış sinyali verdi. Gördüğümüz her bir tweet ile, bir geri dönüşün ve bir mitingin sonunun açık bir göstergesiydi.’ dedi.

Ana Akım Medyanın Kontrendiktörü

CNBC’nin hızlı parası genellikle piyasa analistleri ve endüstri uzmanları ile kripto trendlerini ve haberleri kapsar. Brian Kelly, Fast Money çalışanı ve BKCM CEO’su, kripto topluluğunda etkili bir figür olarak bilinen gösteriye aktif olarak katkıda bulunuyor.

Canfield, piyasaya sürüldükçe yeni CNBC tweet’leri ile fiyat grafiğini sürekli güncelleyecektir. Canfield’e göre, CNBC’nin son tweet’leri, potansiyel bir Bitcoin fiyat rallisine işaret ediyor: ‘Her ayı tweet’le, tipik olarak yüzde 30’luk bir ortalama getiri görürüz. Geçen hafta Twitter üzerinden üç ayı tweet’i gördük, bu da bize buradan alacağımızın açık bir göstergesi. Ortalama yüzde 30’luk geri dönüşümüze dayanarak, 8,500 $ ‘lık aralığımızda güçlü bir toparlanma görmeliyiz. Burada, hangi yöne doğru ilerlediğimizi bilmek için daha fazla yükseliş ya da ayı tweet’leri bekleyeceğiz.’ dedi.

Canfield, özel yatırımcıların medyanın etkisine olan güveninden emindi ve Bitcoin göstergesinin başarısı konusunda iyimserliğini dile getirdi: ‘Ortalama yatırımcıların ve yatırımcıların duygularını mükemmel bir şekilde yansıttığını düşünüyorum, bu yüzden bu kadar etkili bir strateji.’ açıklamasında bulunudu.

Canfield’ın teorisinin doğru olmaya devam edip etmeyeceği henüz belli değil. Tüccarların piyasadaki kargaşa konusunda temkinli olmaları ve sadece kaybedecekleri paraya yatırım yapmaları hatırlatılıyor.