Ethereum’un Kurucu Ortağı Lubin ‘Dalgalanma Bir Blok Zincir Değildir’

ConsenSys ve Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin, Ripple’in “blockchain teknolojisi” olmadığını iddia etti ve dalgalanmaların Ethereum’a “rakip değil” olduğunu vurguladı.

Lubin: Dalgalanma Gerçekten Bir Blockchain Değil

Bloomberg ile kripto döviz piyasasının mevcut durumu ve Ethereum’un gelişimi hakkında yapılan bir röportajda Lubin, kripto endüstrisindeki en büyük isimlerin iki tanesine ilginç bir genel bakış sunmuştur. Lubin, “güvenlik çıkarları açısından diğer protokoller, hız ya da ademi merkeziyetçilik”, orta-uzun vadede iyileşmek istiyorsa ne olacağını sordu. ‘Dalgalanma aslında bir blockchain teknolojisidir, bir çeşit ödeme sistemi, bu yüzden bir rakip olduğunu düşünmüyorum.’ açıklamasında bulundu.

EOS bağlamında, projeyi “bir blockchain sistemi inşa etmede kolay, belki de biraz merkeziyetçi bir yaklaşım” olarak nitelendirdi. Lubin, “kolay” terimini EOS’un karar verme aparatına atıfta bulunarak nitelendirdi, ki bunu koyarken, “birbirini tanıyan yirmi bir insan” dan oluşur dedi. Lubin ayrıca ‘EOS ilginç bir teknolojidir, ancak bunu bir katman-teknoloji olarak ele almak inanılmaz derecede tehlikelidir, “diye devam etti,“ Geek, EOS’un ölümü için konuşuyor.’ dedi.

EOS $ 4.90395 +% 1.33 seviyesinde devam ederek projeyi “Blockchain sistemi oluştururken biraz, belki biraz merkezsizleştirilmiş bir yaklaşım” olarak nitelendirdi. Lubin, “hafifçe” terimini EOS’un “birbirini tanıyan yirmi bir kişiden” oluşan karar verme aygıtına atıfta bulunarak nitelendirdi.

Dalgalanma – Kendi Saflarından Eleştiri

Hem Ripple hem de EOS son aylarda çok eleştirilere maruz kalırken, kendi liderleri tarafından bile gözden düşmüş olan Ripple’dir. Baş kriptograf David Schwartz, kendi ağını “dağıtılmış defter yok” olarak tanımladı ve aynı zamanda teknolojinin bankacılık sektörüne uyarlanması konusunda şüpheler dile getirdi. Kısa bir süre önce, CEO Brad Garlinghouse, “düzinelerce” bankaların dalgalanma kullanacağını söyleyerek bakış açısına katılmıyor gibiydi. Ethereum Lubin için bu arada sadece övgü vardı. Ekosistemdeki geliştiricilerin aktivitesi, son iki ayda fiyat düşüşlerine rağmen “iki büyüklük derecesi” ile artmıştır. Ekosistemimizdeki etkinlikte üssel artış hissediyoruz; O neler olduğunu ezici, diye ekledi.