Google Trendler Bitcoin Arama Sorguları Yükseldi

CEO ve yazar Clem Chambers, “Bitcoin” arama terimi için Google Trends istatistiklerinin, yatırımcılar için en kötü şeyin bittiğini gösterdiğini düşünüyor.

Yeni Bitcoin Bomunun Aranması

Kısa bir süre önce Forbes için yazmış olan Chambers, Google Trendler ile ilgili bazı ilginç noktaları belirtti. “Bitcoin” için arama istekleri “borsa” veya “Taylor Swift” ile karşılaştırıldığında önemli ölçüde daha yüksekte.

Bitcoin Muazzam Bir Marka Gücüne Sahip

Chambers; ‘Bitcoin muazzam bir marka gücüne sahiptir. Hangi sebepten olursa olsun, dünya onun tarafından büyülüyor’ açıklamasında bulundu.

Chambers, hisse senedi piyasası faizlerinin, hisse senedi fiyatları düştüğünde arttığını, ancak bunun tersinin de Bitcoin için geçerli olduğunu belirtiyor. Bitcoin fiyatı arttıkça, arama hacmi de artar. Bu, stokların korku ve açgözlülükten, baştan çıkarıcı bir fikirden kaynaklandığını gösteriyor.

Bitcoin Zirveye Ulaştı

“Bitcoin” için arama hacmi, kripto para biriminin tepe değeriyle birlikte zirveye ulaştı. Son üç ay içinde daha yakından bakıldığında, bitcoin fiyat artışlarıyla ilişkilendirilen bazı son yüksek oranlar ortaya çıkıyor.

Google Arama Hacmi, Gerçek Arama Hacmini Yansıtmaz

Google’ın gerçek arama hacimlerini göstermediğini belirtmek gerekir. Ölçek değeri 100, ilgili arama terimi için en yüksek popülerliği temsil eder. Chambers, istatistiklerin en kötünün bittiğini öne sürdüğüne inanıyor. Daha önce Bitcoin’e yatırım yapmış, ancak daha fazla satın almak için daha düşük bir fiyat bekliyordu: Chambers; hala benim için bir yük olan, 5.000 $ ‘ın altında bir satın alma fırsatı beklediğini söyledi.

Bitcoin’e yatırım yapmış olanlar için, özellikle Bitcoin’in 2018 $ ‘lık zirvesinde 15.000 $ ve üzeri satın alanlar için, Chambers’ın görüşüne göre, yakın gelecekte daha iyi zamanların gelebileceği görülüyor.

En Kötüsü Bitti Mi?

Her zaman olduğu gibi, Bitcoin için vızıltı “volatilite” dir. Bitcoin’in fiyatı son birkaç günde düştü ve Bitcoin ayıları yine kontrolden çıktı. Bitcoin ETF kararı SEC tarafından reddedilirse, Bitcoin azalmaya devam edebilir. Dahası, odadaki manipülasyon iddiaları bir kez daha ortaya çıkıyor, çünkü olumlu haberlerin yığılmasına rağmen, Bitcoin rotası ters tepki veriyor.