Litecoin Yükselmeye Devam Ediyor! Çift Hanelere Yükseldi

Kripto para birimleri için 2018 yılı kabus gibi geçse de, 2019 yılı için yeşil bir ışık yakmıştı. Fakat Şubat ayının sonlarına yaklaştığımız su süreç içerisinde, kripto para birimleri yine bir kızıl görünüm aldı. Önde gelen kripto paralar arasında yer alan Litecoin, son 24 saat içerisinde %15’in üzerinde bir büyüme göstererek CoinMarketCep sitesinde 4. Sıraya kadar gelmeyi başardı.

Litecoin kripto para birimine dair paylaşılan bilgilerden sonra yükselmeye başlayan bu kripto para, 24 saat içerisinde inanılmaz bir yükseliş göstermeyi başardı. Litecoin şu saatlerde 33 dolardan yükselerek 38 dolardan alıcı buluyor. CoinMarketCep verilerine bakıldığı zaman kaliteli bir yükselme gösteren Litecoin, şu saatlerde 37.75 dolardan işlem görüyor. Kripto para birimi en son bu rakama geldiği zaman tarihler 10 Ocak 2019’u gösteriyordu.

CoinMarketCep’te İlk 4’de Yer Alıyor

Litecoin bu gelişmeyle beraber işlem hacmini de ileri seviyelere getirmeyi başardı. Şuanda işlem hacmi 2.3 milyar dolara kadar ulaşmayı başardı. Böylece kripto para 2.2 milyar dolar işlem hacmine sahip EOS’u geçerek 4. Sıraya yükselmeyi başardı. Öte yandan 2017 yılında 375 dolara kadar ulaşmayı başaran Litecoin, bu rakamların bir hayli gerisinde olmasına rağmen ilgi çekiyor.