Tom Lee: Bitcoin İçin Güçlü Bir Yıl Olacak

Wall Street üzerinden tanıdığımız analist Tom Lee Bitcoin’in güçlü bir yıla hazırlık gösterdiğini ve 2019 yılının tamamen bir geri dönüş yılı olarak gösterildiğini söyledi. Bir Bitcoin boğasına bakıldığı zaman 2019 yılı Bitcoin’in tarihi bir yılı olacak. Dijital para biliyoruz ki 2017 yılından sonra bu zamana kadar zor bir süreç geçirdi. 2017 yılının sonlardaın 20 bin dolar tepe noktasına kadar ulaşan Bitcoin şu sıralarda 3800 dolardan alıcılarını bekliyor.

Buna ek olarak geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde Bitcoin’in gerçek değerinin 13.800 Dolar ile 14.800 dolar aralığında olması gerektiğini savunan Fundstrat stratejisti ve ünlü Bitcoin Boğa uzmanı Tom Lee, 2019’un elverişli makroekonomik gündemler aracılığı ile kripto paraların tam bir geri dönüş yılı olacağının vurgusunu yaptı.

Lee, ünlü dijital para birimi Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamanın tamamen üzerinde olduğunu da söyleyerek Bitcoin’in tamamen olumlu göstergeler ile devam ettiğinin altını çizdi. Ayrıca Analist, JPMorgan ve Mizuho Bank’ın kendine ait kripto paralarını çıkarmasına ek olarak Facebook ve diğer sosyal medyaların da ileriye taşındığını söyledi.