Ünlü Analistin Uyarısı: Bitcoin Büyük Hamleler Yapınca Alt Koinler Düşecek

Dünyanın en büyük kripto parası olan bitcoine bakıldığı zaman son 24 saat içerisinde %1 oranında bir kayıp görülüyor. Kripto para piyasası genel olarak kızıla boyandı ve diğer alt koinlerde meydana gelen %2’lik bir düşüş söz konusu. Bunun aksine kripto para borsaları işlem hacimlerini korumayı başarırken, geçtiğimiz aylara göre yükselmeyi bile başardı. Önde gelen kripto para analistlerinden bir tanesi de bu piyasaya bakarak Bitcoin’in daha büyük aralıklı hareketler yapmasıyla beraber bazı alt koinlerin çöküşe geçeceğini öngörüyor.

DonAlt konu ile ilgili olarak aktarmış olduğu analiz üzerinde son derece büyük bir alt koin dumpı beklediğini ve bunun da ek olarak Bitcoin büyük hareketlenmeler gösterdiği zaman olacağını vurguladı. Bitcoin’in uyuşuk veya düzgün bir ifadeyle yatay hareket etmesinin devamında alt koinlerin hiçbir şekilde güvende olmadığını vurgulayan DonAlt, bunun çok uzun sürmeyeceğini ve büyük hareketlenmelerin oldukça yakın olduğunu dile getirdi.

Lider kripto para Bitcoin son 24 saate bakıldığı zaman 3.873 dolardan alıcı bulurken, diğer kripto para birimleri sert bir düşüş gösteriyor. Ethereum %3.38’lik bir düşüş, onu takip eden XRP %1.31, Litecoin ise %4.55’lik bir düşüş yaşadı.