Yapılan Bir Analiz Sonucu Binance’nin 2018 Karı Ortaya Çıktı

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Binance, 2017 ve 2018 yılı içerisinde oldukça başarılı işlere imza atmayı başarmıştı. Her ne kadar 2019 yılında bu gelişmelere devam etse de, kripto paralardaki düşüşler şirketi bir hayli etkilemiş gibi göülüyor. Geçtiğimiz dönem içerisinde Binance Jersey adında bir kripto para borsası daha kurması üzerine, yatırımcıların son derece güvendiği bir şirket haline geldi.

Binance 2018 yılı içerisinde elde ettiği kar hakkında net bir bilgi paylaşmadı. Fakat bunun yanında The Block, Binance’nin elde ettiği karı araştırdı ve rapor sonuçlarını ortaya koydu. The Block’un analizine bakılacak olursa eğer, şirket 2018 yılı içerisinde 446 milyon dolar değerinde bit kara ulaşmış durumda.

Binance Kurulduğu Zamandan Beri 655 Milyon Dolar Kazandı

Rapor detaylarına bakıldığı zaman ünlü kripto para borsası Binance, 655 milyonluk dev bir kazanç sağladı. 2017 yılının üçüncü çeyreğinde elde ettiği kar 7.5 milyon dolar civarındaydı. O yılın Ekim ayında ise 986 bin BNB tokeni yaktı ve 1.5 milyon dolar oldu. BNB yakın işlemi 40 milyon dolar tutarını geçtiği için bu hesaplamaya 201 milyon dolar kar olarak yansıdı. Geçen yılın üçüncü çeyreğinde ise aynı şirket 80 milyon dolar kar elde etmeyi başardı ve dördüncü çeyreğe gelindiği zaman bu tutar 49 milyon dolar olarak görüldü.