Telegram’ın Yeni Projesi Ses Getirecek

Ünlü mesajlaşma ve sosyal medya uygulaması olarak tanıdığımız zaman Telegram, hatırlıyoruz ki geçtiğimiz aylarda kripto para sektörüne girmeye hazırlanıyordu. Kripto parası için yoğun bir şekilde çalışan Telegram yetkilileri, ürününü çıkarmaya bir adım daha yaklaştı. Rus haber sitesi Vedomosti.ru’nun haberine göre Telegram Open Network (TON) herkesin merak ettiği bir beta sürümü yayınladı. Buna ek olarak bir çok kripto para mühendisi ve beta test programcıları uygulamaya giriş izni aldı.

Siteye göre iki şirketin platform içerisinde yer almasına izin verildi fakat testlerin henüz hangi aşamada olduğu hakkında net bir bilgi paylaşılmadı. TON geçtiğimiz aylarda büyük bir ilerleme gösterdi fakat 2018 yılında akredite yatırımcılara açık olan iki ayrı özel token satışında 1,7 milyar dolara çıkarmasından beri pazara herhangi bir ürün sunamadı.

Eğer söyleyen bilgiler aktarıldığı gibi ilerler, kapitalizasyonunu sağlayabilir ya da o noktaya yaklaşabilirse Gram en değerli kripto paralar içerisinde kendine yer bulabilir. Eğer istenilen sonuçlar alınırsa ve yatırım gelirse Gram kendini 5-10 katına kadar arttırabilir. Bu yüzden bir çok topluluk bu kripto para projesine yakından ilgi gösteriyor.