21 Milyon Dolar Toplayan Proje Kapanıyor

San Francisco merkezli Blockchain projesi Thor Token, beklenen yatırımları alamaması ve hiç kimsenin projeye ilgi göstermemesinden dolayı kapanma kararı aldı. Kapatılmasına yönelik kararı ve bildirgeyi ise Thor’un CEO’su ve kurucu ortağı David Chin tarafından 9 nisan tarihinde aktarıldı. Chin 21 milyon dolar topladıklarını ve bu paraları kısa süre içerisinde tüketerek herhangi bir fon bulamadıklarını belirterek  “Ne yazık ki aradığımız ticari başarıya ulaşamadık” dedi.

Buna ek olarak karşılarına çıkan yasal hükümlülükler ile başa çıkamadıklarını belirten Chin, en doğru kararın bu olduğunu ileri sürdü. Bunun dışında Chin, uzun süredir sessiz bir şekilde olmalarından dolayı token sahiplerine özür mesajı gönderdi ve perde arkasında bu kararın önüne geçmeleri için çalışma yaptığını da aktardı. CEO, aynı zamanda Thor’u 10 bin dolara alma konusundaki bilgileri de onayladı.

Neo üzerine bir inşa edilen proje olarak kayda alınan Thor, son zamanlarda kapanma kararı alan tek proje değil. Örnek olarak geçtiğimiz yıl aralık ayında ABD merkezli olan büyük kripto para birimi Basis, operasyonlara son vereceklerini v topladıkları 133 milyon dolarlık yatırımın da kullanıcılara iade edileceğini duyurmuştu.