VanEck Spot Bitcoin ETF Ücret Yüzde 0’a İndikten Sonra Rekor Giriş Yaptı!

Varlık yöneticisi VanEck, spot bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için yönetim ücretlerini bir yıl boyunca veya yönetim altındaki varlıklar 1,5 milyar dolara ulaşana kadar feragat etti. Pazartesi günü, daha cazip hale getirmek amacıyla yönetim ücretlerini %0’a düşürdükten sonra, VanEck’in spot bitcoin ETF’si rekor günlük girişler gördü.

BitMEX Research tarafından derlenen verilere göre, VanEck Bitcoin Trust (HODL), Ocak ayındaki lansmanından bu yana en yüksek günlük giriş rakamını elde ederek gün içinde 119 milyon dolarlık yeni fon topladı ve 1.600’den fazla bitcoin ekledi. VanEck, yönetim altındaki varlıklar 1,5 milyar dolara ulaşana kadar yönetim ücretini %0,2’den düşürdü ve bu indirim 31 Mart 2025’e kadar geçerli olacak şekilde belirlendi.

Bu adım, yeni listelenen Bitcoin ETF’leri arasındaki rekabeti artırarak VanEck’in teklifini daha çekici hale getirdi. Pazartesi günkü girişlerle birlikte, VanEck’in spot bitcoin ETF’si yönetim altındaki varlıklarda 6.000 BTC’den (440 milyon dolar) fazla varlıkla işlem gören ve rakipleri Invesco (BTCO) ve Valkyrie’yi (BRRR) geride bırakarak ABD’de listelenen altıncı en büyük spot bitcoin ETF oldu. Spot bitcoin ETF’leri, bitcoin fiyatının 72.000 doların üzerine çıkarak rekor seviyelere ulaşmasıyla birlikte güçlü bir giriş serisi yaşadı. Pazartesi günü, toplam dokuz yeni teklif için neredeyse 1 milyar dolarlık giriş sağlanırken, bu rakam, yerleşik Grayscale Bitcoin Trust’tan (GBTC) gelen 500 milyon dolarlık çıkışı aşarak dikkat çekti.

VanECK CEO: Handel in Bitcoin ETF gaat donderdag van start - Newsbit