WisdomTree Bitcoin ETF Başvurusu Yaptı!

WisdomTree, BlackRock’un ardından Bitcoin ETF başvurusunda bulundu. Önde gelen yatırım fonlarından olan WisdomTree, BlackRock’un ardından Bitcoin ETF başvurusunda bulundu. Bu başvuru, kripto topluluğundan olumlu tepkiler aldı. WisdomTree, önde gelen bir borsa yatırım fonu (ETF) sağlayıcısı olarak, WisdomTree Bitcoin Trust’ın piyasaya sürülmesi için Cboe BZX Borsası’nda listelenmek üzere başvuruda bulundu. Bu başvuru, BlackRock’un yakın zamanda spot bitcoin ETF’si için başvuruda bulunmasının ardından gerçekleşti.

WisdomTree, başvurusunda ETF’nin yatırım hedeflerini, Bitcoin fiyatına maruz kalma stratejilerini, operasyonel masraflarını ve yükümlülüklerini detaylandırdı. WisdomTree, hisse senetlerini günlük olarak değerlendirmeyi amaçlıyor ve bunun için CF Bitcoin US Settlement Price’ı kullanarak büyük Bitcoin spot borsalarından gelen ticaret akışını takip edecek.

WisdomTree’nin yaklaşımı, Yetkili Katılımcılar arasında “ayni” işlemler yürütülmesini içeriyor. Trust’ın sorumlusu olan US Bank, National Association, Bitcoin’i Trust’a teslim etme veya teslimini kolaylaştırma görevini üstleniyor.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), önceki spot Bitcoin ETF başvurularını reddetmişken Bitcoin vadeli ETF’lerini onaylamıştır. BlackRock ve WisdomTree tarafından yapılan başvurular, yatırımcılara düzenlenmiş seçenekler aracılığıyla Bitcoin piyasasına katılma fırsatı sunarak, endüstrinin egemen bitcoin kullanımı isteğini yansıtmaktadır.

WisdomTree, Dokuz Yeni Blockchain Fonu Başlattı