32 Milyon Dolar Değerindeki Kripto Para Hırsızlığında İlginç Detaylar Ortaya Çıktı

Japonya’nın en önde gelen kripto para borsaları arasında olan Bitpoint, inanılmaz bir olayla sarsılmıştı. Sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada tam 32 milyon dolarlık kripto para hırsızlığının yaşandığını aktarmıştı. Bu kripto paraların 23 milyon dolarlık kısmı tamamen müşterilere ait olduğunun detayı paylaşılmıştı.

Saldırının devamında yatırım ve çekme işlemlerini kısa bir süre askıya alan firma, aradan birkaç gün geçtikten sonra saldırı hakkında detayları da paylaşmaya başladı. Borsadan hangi kripto paradan ne kadar çalındığı konusunda net rakamlar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Alınan bilgilere göre Bitpoint’ten 1225 BTC, 1985 Bitcoin Cash, 11169 Ether, 5108 Litecoin ve 28,106,343 XRP çalındı ve ortadan kayboldu.

Bugün şuanki fiyatlara bakıldığı zaman 13 milyon dolar değerine denk gelen Bitcoin, 603 bin dolarlık Bitcoin Cash, 2.5 milyon değerinde Ethereum ve 450 bin dolarlık da Litecoin, 8.7 milyon dolar değerinde XRP çalındığı söyleniyor. Olay hakkında geniş çaplı güvenlik önlemleri alınırken saldırganların kim olduğu konusunda herhangi bir net bilgi paylaşılmadı ve olayın etkileri devam ediyor.