Ant Group ZAN Adlı Yurt Dışı Blockchain Markasını Tanıttı!


Ant Group, ZAN adlı blockchain hizmetini Hong Kong ve Singapur dahil yurtdışı pazarlara sunmaya hazırlandığını açıkladı. Çinli internet grubu Alibaba’nın fintech iştiraki olan Ant Group, bugün ZAN adını taşıyan yeni blockchain hizmetini Hong Kong ve diğer yurtdışı pazarlara sundu.

ZAN’ın CEO’su Zhang Hui, Şangay’da düzenlenen bir konferansta, ZAN’ın hem kurumsal hem de bireysel web3 geliştiricilerine yönelik eksiksiz bir blockchain uygulama geliştirme ürün ve hizmetleri paketi sunduğunu belirtti.

Alipay’in sahibi olan Ant Group, yaptığı açıklamada ZAN’ın kurumsal müşterilere, yerel düzenleyici gereksinimlere uygun olarak gerçek dünya varlıklarını ihraç etmelerine ve yönetmelerine yardımcı olabileceğini ifade etti. Ayrıca ZAN’ın, “Web3 işletmelerinin müşteri kimliği doğrulama, güvenlik koruma ve risk yönetimi gibi yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmak” amacıyla elektronik müşteri tanıma, kara para aklamayı önleme ve işlem tanı hizmetleri de dahil olmak üzere teknik ürünler sunduğunu belirtti.

Zhang, açıklamasında, “Ant Group Dijital Teknolojileri olarak, uygulama geliştirme sürecinde trendlerin yanı sıra verimlilik ve güvenlikle ilgili zorlukları fark ettik” dedi ve “ZAN, bu zorlukları çözmek ve Web3 araştırma ve geliştirmesine yatırım yapmak için kendini adamıştır. Topluluğa daha kapsamlı ve güvenilir teknik hizmetler sunmaya ve Web3 gelişmelerini hızlandırmaya yönelik teknolojiler ve ürünler sunmak için ortaklarımızla işbirliği yapmaktayız.”

Çin, Eylül 2021’de tüm kripto para birimi işlemlerini yasaklamış olmasına rağmen kendi geliştirdiği blockchain teknolojisi ve dijital ekonomiye olan inancını sürdürüyor. Alibaba ve Tencent gibi Çinli teknoloji devleri, kendi konsorsiyum blockchain projelerini geliştirmeye devam ediyorlar. Örneğin, Alibaba’nın Ant Group, Temmuz 2020’de blockchain markası AntChain’i piyasaya sürmüştü.

Ant Group, bu yılın başlarında ZAN’ın teknik servislerini test etmeye başladığını belirtti ve açıklamaya göre ZAN’ın e-KYC özelliği, Hong Kong merkezli kripto şirketi HashKey Group tarafından kimlik veri toplama hizmeti için benimsendi.

Çin, Yeni Sıralamasını Açıkladı: İlk 5'te Hangi Kripto Paralar Var? •  Coinkolik