Google Kripto Para Politikasını Güncelledi: Çığır Açacak Değişiklikler!

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, kripto para politikasını güncelleyerek, belirli şartlar altında NFT oyunlarının tanıtımına izin verme kararı aldı.

Google, bir blog gönderisi ile kripto para birimleri ve ilgili ürünlerle ilgili reklam politikasını güncellediğini duyurdu. Bu güncelleme kapsamında, 15 Eylül’den itibaren şirketlerin Google Ads hizmeti aracılığıyla NFT oyunlarını tanıtmasına ve reklam yapmasına olanak tanınacak.

Ancak Google, herhangi bir oyunun reklamını kabul etmeyeceğini ve belirli kısıtlamaların bulunduğunu belirtti. Bu nedenle, şirketlerin Google Ads üzerinden NFT oyunlarını tanıtabilmesi için NFT’leri oyun içinde kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla kullanmış olmaları gerekecek. Yani, oyun içinde sunulan NFT’lerin temel kullanım alanlarının oyun içinde olması gerekecek. Ayrıca şirketler, yerel yasalara uymakla yükümlü tutulacak.

Öte yandan, oyuncuların gerçek dünyada değeri olan NFT veya diğer varlıkları kazanma şansı karşılığında herhangi bir bahis yapılmasına izin veren oyunların Google Ads aracılığıyla tanıtılmasına izin verilmeyecek. Aynı şekilde, staking hizmetleri sunan NFT oyunları da platform üzerinden tanıtılamayacak.

Bu kısıtlamalara rağmen, kullanıcılar Google’ın ilgili alanındaki gereksinimlerini karşılayarak ve belirli sertifikaları aldıktan sonra özel başvuru koşulları ile oyunlarını tanıtabilecekler.

Google, bu konuda herhangi bir ihlal durumunda şirketlere hesaplarının askıya alınmadan önce 7 gün önceden uyarı yapılacağını taahhüt etti.

Google, kripto paralarla ödeme kabul edecek! - ShiftDelete.Net