Bitcoin 2023 Düşüş Fraktalını Kaçınmak İçin 31 Bin Doları Aşmalı!

En son Bitcoin analizi, BTC fiyatının uzun vadeli düşüş riskini ortadan kaldırmadan önce bazı önemli seviyeleri telafi etmesi gerektiğini belirtiyor.

Analiz, BTC fiyat gücünün “düşüş fraktalını” iptal edebileceğini belirttiği için 23 Ekim Wall Street açılışında 30.000 doların üzerinde tutuldu. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD’nin gün içinde hala %2,5 artışla 30.700 $ civarında seyretmesini takip etti.

En büyük kripto para birimi, 22 Ekim’deki haftalık kapanışın ardından ani yükselişler kaydetti ve Temmuz ayından bu yana en yüksek seviye olan 31.000 doların hemen altında kaldı.

Şimdi popüler trader ve analist Rekt Capital, 31.000$ seviyesinin kırılmasını görmek istiyordu.

Haftalık grafiğin yanı sıra “Bitcoin, kırılmayı doğrulamak için Alt Yüksek direncin üzerinde Haftalık Kapanış yaptı” yorumunu yaptı. Rekt Capital, BTC/USD paritesinin önümüzdeki 2023 boyunca oyunda olan düşüş grafiği fraktalını göz ardı edebileceğini savundu. Bu, 32.000 dolar civarındaki iki yılın bugüne kadarki en yüksek seviyelerinin çift tepe oluşumu oluşturmasını içeriyordu ve bunun sonucunda aşağı yönlü bir hareket yaşandı.

Spesifik olarak, Bitcoin’in bunu yapabilmek için 31.000 dolarlık bir “ihlal” yapması gerekiyordu. Zincir içi analiz firması Glassnode’un Gerçek Piyasa Sapması göstergesinden daha cesaret verici ipuçları geldi. Lider analist Checkmate’in o gün belirttiği gibi, Ortalama Aktif Yatırımcı (AVIV) kar oranı olarak da bilinen metrik önemli bir seviyeyi geçti.

Bitcoin’in Gerçek Ortalama Piyasa fiyatı (TMM) – BTC/USD’nin tam olarak %50 üstünde veya altında harcadığı seviye – şu anda spot fiyatın altında, 29.780 $’da.

“Artık ayı piyasası aidatlarımızı ödedik mi?” Checkmate sorgulandı ve TMM’yi Bitcoin’in “en doğru maliyet esaslı modeli” olarak tanımladı. Bu arada rallinin potansiyel itici güçlerini analiz eden kripto analiz firması CryptoSlate’in araştırma ve veri analisti James Van Straten, ABD’nin ilk Bitcoin spot fiyatı bazlı borsa yatırım fonunun (ETF) potansiyel onayını işaret etti. Henüz yeşil ışık yakılmamış olsa da, yasal mücadelelerin düzenleyicilerin hakimiyetini kaybetmesiyle sonuçlanmasının ardından ABD spot ETF’si kaçınılmaz olarak görülüyor.

Van Straten, o gün yayınlanan bir güncellemede, “Bitcoin için bir spot ETF’nin potansiyel olarak onaylanması, kripto pazarındaki yükseliş yönlü girişlerde önemli bir artışa yol açtı” diye yazdı.

Tezgah üstü (OTC) ticaret masaları aracılığıyla girişlerin Eylül sonundan bu yana arttığını gösteren Glassnode verilerinin dikkat çekti.

“Ayrıca, yaklaşık 25.000 Bitcoin varlığına sahip Purpose Bitcoin ETF, geçtiğimiz ay boyunca tutarlı bir giriş gözlemledi. Bu girişler ‘büyük’ ​​olarak adlandırılmasa da, olumlu bir piyasa hissiyatına işaret ediyor” diye devam etti.

“Çeşitli platformlardaki girişlerdeki bu artış, Bitcoin ETF’nin potansiyel onayına yönelik iyimser bir piyasa tepkisine işaret ediyor ve dijital varlıkların genel manzarasını güçlendiriyor.” En büyük Bitcoin kurumsal yatırım aracı olan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), Aralık 2021’den bu yana en küçük negatif marjını görmüş olan indirimini Bitcoin spot fiyatına düşürmeye devam ediyor.

Bitcoin (BTC) Tarihin En Büyük Boğa Koşusuna Başlayabilir • Coinkolik