Binance USDC’yi Polygon’a Entegre Ederek İş Birliğini Güçlendiriyor!

Binance, kullanıcılarına daha hızlı ve verimli işlemler için stabilcoin seçenekleri sunmak amacıyla entegrasyon sürecini başlatıyor. Borsa, Polygon ağı üzerinde Circle’ın yerel USDC’sini benimsemektedir. Buna ek olarak, borsa artık ikili token sistemini desteklemektedir. Kullanıcılar, stabilcoin’lere daha fazla erişim ve işlem esnekliği elde edebilecektir.

Stabilcoin’ler, kripto para endüstrisinde önemli bir rol oynamakta, sorunsuz işlemleri kolaylaştırmakta ve geleneksel finansal sistemle dijital dünya arasında bir köprü görevi görmektedir. Circle gibi önde gelen bir ihraççı, yerel USDC stabilcoin’inin sorumluluğunu üstlenmekte ve erişilebilirliği artırmak amacıyla farklı blockchain ağlarında varlığını genişletmektedir.

Binance, bu gelişmeyi duyurarak, Polygon’da USDC’yi benimsediğini belirtti. 23 Ekim 2023 tarihinde, Binance, kullanıcı erişimini kolaylaştırmak için Circle’ın yerel USDC’sini Ethereum Layer-2 ölçeklendirme protokolü olan Polygon ağında benimsediğini açıkladı.

Bu entegrasyon, Polygon üzerindeki USDC’nin önceden mevcut köprülü versiyonunu (MATICUSDCE) ve Polygon ağındaki yerel USD Coin’i kapsayan çift tokenli bir sistem kurdu. Kullanıcılar, işlem yaparken daha fazla stabilcoin seçeneğinden yararlanabilecek ve uyarlama, ödemeler, ticaret ve havale gibi çeşitli kullanım durumları için maliyet etkin ve hızlı işlem seçeneklerine erişebilecekler.

Entegrasyon sürecine uyum sağlamak için, Binance, Polygon tabanlı USDC’nin para yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak askıya alacak. Ancak spot alım satım, marjlı alım satım, vadeli işlem alım satımı ve Binance Earn gibi hizmetler kesintiye uğramayacak ve MATICUSDCE ile ilgili tüm hizmetler kesintisiz bir şekilde devam edecektir.

Borsa ayrıca, yerel USDC’nin para yatırma ve çekme işlemleri için ne zaman mümkün olacağına dair resmi bir duyuru yapılacağını ve kullanıcılara bu gelişmenin sunduğu avantajlara erişim sağlanacağını belirtti.

11 Ekim’de Circle, USD Coin’in (USDC) Ethereum Layer-2 ölçeklendirme protokolü Polygon üzerinde doğrudan basılmasını başlattı. Bu özellik, USDC’yi Ethereum’dan diğer blok zincirlerine bağlama ihtiyacını ortadan kaldırarak Polygon’un ölçeklenebilirliğini kullanmaktadır. Polygon tabanlı USDC, düşük maliyetli küresel ödemelere ve popüler DeFi platformlarındaki ticaret, borç alma ve borç verme gibi işlemlere erişim sağlayan bir ağ geçidi olarak hizmet vermektedir.

Polygon (MATIC) Nedir? | Binance Academy